sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 375 ürün görüntüleniyor.

Pul Modelleri

Pul - Tuhafiye Pulları

Kimi zaman çocuk kıyafetlerinin üzerinde kimi zaman ev dekorasyonu ürünlerinde ama çoğunlukla tekstil sektörü ve ev yapımı hobi ürünlerinde karşılaşılan pul çeşitleri, tuhafiye ürünleri arasında en çok aranan ve kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. Farklı şekillerde, renkli pul ve pul benzeri materyaller küçük tuhafiye ürünleridir.

Binbir çeşit rengi, boyutu ve modeli bulunan pul çeşitleri geniş bir kullanım alanına sahip olsalar da çoğunlukla giyim sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Aynı zamanda üretilmekte olan metal pirinç pullar giyim sektöründe kıyafetlerin çeşitli noktalarını hareketlendirmek için kullanılan zincir ve aksesuarların olmazsa olmazlarındandır.

Tuhafiye malzemesi olan pul çeşitleri aynı zamanda hobi ürünü olarak satışa sunulmaktadır. İstenilen her boyutta ve renkte bulunabilen renkli pul çeşitleri aynı zamanda yalnızca daire şeklinde satılmaz, farklı şekillere sahip farklı pul modelleri de bulunmaktadır. Yıldız şeklinde, çiçek ve yağmur damlası ve oval pul çeşitleri en yaygın olarak kullanılan pul çeşitleri arasındadır.

Kimi zaman kıyafetleri kimi zaman dekorasyon ürünlerini süsleyen pul modelleri özellikle çocuk giyim sektöründe ebeveynlerin ve çocukların ilgisini kıyafet üzerine çekmek adına kullanılır ve çocuklara uygun süslemeler ile kumaş üzerine işlenir. Aynı zamanda takıların süslenmesinde oldukça yaygın olarak kullanılır.

Pul Çeşitlerinin Kullanıldığı Alanlar

Rengarenk pul çeşitleri aslında günlük hayatta farkında olmadan sürekli rastladığımız materyallerdir. Kimi zaman bir hobi malzemesi kimi zaman kadınların yazma ve tülbentleri uçlarına işledikleri oyalarda süs, kimi zaman da çocuklarımızın okul ödevleri çeşitli pullar ile karşılaşmamızı sağlar.

Pul çeşitleri nerelerde kullanılır;

● Hobi malzemesi olarak ● Dekorasyon ürünleri ● Giyim sektörü ● Tülbent ve yazma uçları ● Okul çalışmaları ● Takılar

Görüldüğü gibi pul çeşitlerinin günlük kullanımı oldukça yaygındır. Bu alanlarda kullanılan pullar aynı zamanda iplik geçirilebilen ve geçirilemeyen tarzda olmasıyla iki gruba ayrılır. Örnek olarak, dekorasyon ürünlerinin süslenmesi için kullanılan ve yapıştırılmak üzere üretilen pullar çoğunlukla bir yüzeyleri düz diğer yüzleri süslüyken iplik geçirilebilen pul çeşitlerinin her iki yüzeyi de birbiri ile aynıdır.

Renk Renk Pul Çeşitleri

Pul çeşitleri istenilen her renkte bulunabilmektedir. Pul modelleri her renkten üretilebilmektedir. Kırmızı, mavi, sarı, yeşil, turuncu, pembe, beyaz ve metalik renkler en yaygın olarak satışa sunulan pul çeşitleri aynı zamanda parlak ve mat pullar olarak iki gruba ayrılabilir. Parlak pullar çok daha metalik bir görüntü sunar. Aynı zamanda parlak pulların simli olanları da bulunmaktadır.

İstenilen her renkte pul çeşidi bulabilmeniz mümkündür. Takı ve tuhafiye sektörünün gelişmesi ile süslemelerde kullanılan materyaller de çeşitlenmiştir ve pul da bunlardan biridir. Farklı boyut ve renklerde bulabileceğiniz pul çeşitleri ile kendinize keyifli bir hobi edinebilir ve çeşitli sektörlerde bu pulları kullanabilirsiniz. Metal pirinç alaşımından üretilen metal pullardan, pleksi pullara kadar geniş bir hammadde ağından üretilen pul çeşitleri her alanda ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Aslında pul çeşitleri yalnızca renklerine ve büyüklüklerine ya da kesimlerine göre ayrılmazlar. Birçok farklı kategoriye sahip pul çeşitleri şu şekildedir;

● panel pulları

● çanta pulları

● pleksi pullar

● tekstil pulları

● metal pirinç pulları

● tuhafiye ve oyalık pullar

Renkli pul çeşitlerini istediğiniz gibi kullanabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Renk renk pul çeşitleri ile isterseniz kıyafetlerinize süslemeler isterseniz çeşit çeşit takılar yapabilirsiniz. Pul çeşitleri ile istediğiniz tarzda takılar yapabilmeniz için farklı kesimlere ve delik sayılarına sahip pullar da bulunmaktadır.

Yalnızca renkleri değil aynı zamanda doku ve şekil farklılığı da görülen pul modellerini girdiğiniz her tuhafiyeden temin edebilirsiniz. Simisso ile her çeşit pul çeşidine kolayca ulaşabilir ve güvenli bir alışveriş ile hobilerini için yardımcı malzemelere sahip olabilirsiniz!

Panel Pulları: Kare şeklinde lazer yöntemi ile kesilmiş, bir kenarında tek delik olan pullardır.

Çanta Pulları: Örgü çanta yapımında kullanılan pullardır. Genellikle yuvarlak ve tek delikli olurlar.

Pleksi Pullar: Yarı saydam, renkli ve renksiz plastik camlardan üretilen pul çeşitleridir. Her şekilde ve boyutta kesilebilir, çeşitli yerlerde kullanılabilir.

Tekstil Pulları: Çeşitli şekillerde kesilen, farklı alanlarda kullanılabilen pleksi pulları andıran pullardır.

Metal Pirinç Pulları: Metal pirinç alaşımı ile yapılan pullardır. Diğer pullara oranla çok daha sağlam ve ağırlığı bulunan pul çeşitleridir.

Takılarda Kullanmak için Pullar

Takılarda kullanılan pullar çeşitli boncuklar ve takı süslemeleri ile birlikte kullanılmaktadır. Çoğunlukla günlük kullanım için yapılan takılarda boncuk ve pullar bir arada, misina adı verilen iplere dizilerek kullanılmaktadır. Ancak çoğu zaman farklı boyutlardaki gümüş, altın ve bronz zincirler ile pul çeşitlerini görmek mümkündür.

Takılarda kullanmak için üretilen pullar lazer kesim ile oluşturulmuş çeşitli şekillere sahiptir. farklı noktalarında birden fazla delik olabilir. Bu deliklere geçirilen ipler yardımıyla bileklik, kolye küpe ve halhal gibi farklı tasarımlara sahip takılar yapılabilir. Özellikle bilekliklerin yapımında her iki tarafından delikli olan ve ip ya da zincir geçirilebilen oval pul modelleri kullanılmaktadır.

Çember şeklinde pul modellerinden daha farklı kesimlere sahip pul modellerine kadar değişik kesimlerde ve tasarımlarda birçok pul çeşidi vardır. Bunların her biri delikli değildir ancak farklı tasarımları ile takılma imkanı bulunmaktadır.

Kalınlıklarına Göre Pul Çeşitleri

Kimi pul çeşitleri oldukça ince ve ufakken bazı pullar yalnızca ağırlıkları ile dikkat çeker. Özellikle metal pirinç ya da bakırdan yapılma pullar hem bir pul için biraz daha kalın, hem de daha sağlam yapıdadır. Bu tarz pul çeşitleri süslemelerde rahatlıkla kullanılabilir. Aynı zamanda kalınlık açısından kimi pullar birbirine benzer.

Değişik yapıları ve rengarenk görünümleri ile dokunabilme hissiyatı verilen pullar kalınlıkları ve ağırlıklarının bir kıstas olabilmesi durumundan dolayı gram olarak satılmaktadır. Kimi pul çeşitleri çok daha hafif kimi pul çeşitlerinin ağırlığı birlikte bakıldığında daha fazla olmaktadır. Pullar çok kalın ve ağır materyaller olmasa da birbirinden bu şekilde de ayrılabilir.

Pul Fiyatları

Pul fiyatları seçtiğiniz pulların özelliklerine göre değişmektedir. Pullar tekli satılmadığı gibi tek renk paketler ve farklı renkte paketler birlikte satılmaktadır. Renkli pullar ile yapılan setlerde pul fiyatları değişkenlik göstermektedir. Ne kadar pul alacağınıza, nasıl bir çeşit seçeceğinize, ne kadar pul alacağınıza göre ödeyeceğiniz pul fiyatı değişik olur. Ancak pul fiyatları, bütçenizi zorlamayacak şekilde düzenlenmiştir. En uygun fiyatlı pullar ile hobinizi istediğiniz gibi yapabilir, zevkinize göre takılar yapmak için pul modellerini kullanabilirsiniz.

Simisso’nun pul modelleri ile aradığınızdan çok daha fazlasını bulacaksınız! Birbirinden renkli pullar, oval pul modelleri, büyük ve küçük, farklı kesimlere sahip birçok pul çeşidi ile ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacaksınız!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.