sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 138 ürün görüntüleniyor.

Sütyen Modelleri

Milattan Önce 7. Yüzyıla dayanan sütyen modelini 16. yüzyıla kadar takip eden korse ve ardından alınan ilk patent ile 19. yüzyılın sonunda yaygınlaşan sütyenin tarihçesine biraz daha derinden bakalım.

600-700 yılları arasında şuanki formundan çok da farklı olmayan kumaş parçaları giyiliyordu. Daha sonrasında gelişen dünyada kumaş parçalarının yerini ihtişamlı korseler aldı. 1500’lü yıllarda varlıklı kadınların giyebildiği korse, göğüsleri yukarı kaldırması sebebiyle tercih ediliyordu. Kullanımı çok da rahat olmayan hatta acı verdiği söylenen korse modellerini ta ki 19. yüzyıla kadar giyen kadınlar, yenilikçi desinatörlerin korseyi iki parçaya ayırmasıyla göğsü omuza yerleştiren sütyen modeline ve baseni daraltan kuşak şeklindeki korselere geçiş yaptılar. Bu tarihten 3 Kasım 1914 tarihine kadar, kadınlar hala korse giyiyorlardı. Mary Phelps Jacob adlı bir kadın sütyeni icat etti. O dönemde yaygın üretime geçilemese de, 20. Yüzyılın başlarında yaygın üretimle beraber kadın iç giyim moda sektörüne yeni bir soluk geldi. Sütyen, korseyi unutturmuş, milyon dolarlık bir sektör haline gelmişti. Her zaman diliminde kadınların güzel hissetmek uğruna tercih ettiği korse yerini modern sütyen modellerine bırakmıştır. Yüzyıllık tarihi olan kadın giyim modellerinden sütyen; en modern modelleriyle, rahatlığı ve şıklığıyla yüzlerce çeşidiyle sitemizde sizleri bekliyor.

Gelişen dünya ve heyecanlı moda sektörü birçok sütyen modeli geliştirdi. Push Up sütyen, balenli sütyen, küçültücü sütyen, spor sütyen, balensiz sütyen ve daha birçok model. Dantelli sütyen yani seksi iç giyim olarak kategorize ettiğimiz sütyen modelleri ise, moda sektöründen daha çok özel hayatı heyecanlandırıyor.

Giyime Göre Sütyen Seçmek

Onlarca sütyen modelleri arasından en doğru tercihi yapmak, hem kıyafeti daha iyi taşımanıza sebep olur hem de gün boyu rahat ve özgüvenli hissedersiniz. Şimdi de hangi sütyen modelini ne zaman tercih etmemiz gerektiğine bakalım. En çok tercih edilen modeller arasında olan Toparlayıcı, Küçültücü Sütyen ya da Büyük Beden Sütyen olarak adlandırdığımız sütyen modelini büyük göğüslü hanımlar diledikleri kıyafetlerin altına tercih edebiliyorlar. Bu tercih büyük göğüslü hanımların sırt ağrısını hafifletirken, günlük kıyafetleri içinde kendilerini rahat hissetmelerini de sağlıyor.

Göğsü biraz daha küçük olan hanımlar ise tercih edeceği Destekli Sütyen, Push Up Sütyen, Dolgulu Sütyen ile bir-iki beden daha büyük bir görüntüye kavuşurken, özgüvenlerinin tadını çıkarıyor! Gideceği şık bir davette sütyen askılarının görünmesini istemeyen hanımlar ise askısız sütyen, silikon sütyen, straplez sütyen ya da yapışkanlı sütyen tercih etmelidirler. Silikon sütyen içindeki yapışkan sayesinde göğsünüze yapışır ve yukarı kaldırır. Sırtı açık kıyafetlerle tercih edebilirsiniz fakat yaz aylarında biraz terletebilir. Straplez, askısız sütyen modellerini de deyebilirsiniz. Oyunun kurallarını kendisi yazmak isteyen hanımlar ise, tül sütyen, balkonet sütyen veya dantelli sütyen ile kasıp kavurabilir! Balkonet sütyen, göğsü yarım sarar fakat buna rağmen oldukça şekil verir, göğsünüz büyükse pek kullanışlı olamayacaktır. Günümüzde seksi iç giyim, hem şıklığı hem de konforu aynı anda sağlamayı amaçlamaktadır. Sitemizde de birçok seksi sütyen modelini bulabilirsiniz. Giydiğiniz bluz ile aynı renkte sütyen tercih etmenizi öneririz bir istisna dışında. Beyaz tişört altına uzun süredir siyah sütyen giyildiği görülse de güncellenen moda ile hanımlar artık beyaz tişört altına nude sütyen renkleri tercih ediyorlar. V yakalı bluzlarda tercih edilebilecek balkonet ya da dantelli sütyenler ise hoş bir görüntü katacaktır. Dar kıyafetlerde ise kesinlikle pürüzsüz yani penye sütyen ya da pamuklu sütyen gibi balenli, balensiz modelleri tercih edilmelidir. Bralette yani Büstiyer Sütyen olarak geçen kadın iç giyim modeli ise son zamanların trendlerinden. Süngersiz olduğu için pek rahattır fakat büyük göğüslü hanımların tercih etmemesini öneririz, toparlayıcı ya da dikleştirici değildir. Sitemizde birçok modeline ulaşabileceğiniz braletleri iç giyim ya da dış giyim olarak da kullanabilirsiniz. Dış giyimde ceket altında sıklıkla gördüğümüz büstiyer sütyen modelini yüksek bel pantolonlarla ya da eteklerle kombinleyebilirsiniz. Spor yaparken daha rahat hissetmek isteyen hanımlar sporcu sütyen, pamuklu sütyen ve balensiz sütyen modellerini tercih edebilirler. Spor sütyen modelini eğer elastik ve ter emen kumaştan üretildiyse satın alınmalıdır. Spor yaparken terlediğimiz için nefes alan, ter emen sütyenler tercih edilmelidir aksi takdirde pişik ve kaşıntı gibi problemlere yol açabilir. Sitemizde her beden için birçok modeli uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

Sütyen Kullanımı

Günlük kullanımda göğsü şekillendirmek ve desteklemek için kullanılan sütyeni sarkmadan korumak için sürekli giydiğimizi söyleyebiliriz. Peki sütyenleri gerçekten de 7/24 giymek mantıklı mı? Yapılan bazı araştırmalara göre sürekli sütyen takmamak göğüs kaslarını daha fazla çalıştırıyor hatta Profesör Jean-Denis Rouillon 15 yıl süren kadın anatomisi hakkında yaptığı incelemelerde, bir senelik deneyde, uyurken sütyen takmayan kadınların göğüsleri takan katılımcılara nazaran 7 milim daha yukarıdaydı. Bilimsel olarak şunu söyleyebiliriz ki; sağlıksız olarak nitelendirilen ‘uyurken sütyen takma’ alışkanlığı sirkadyen ritmi etkilediği için kan akışını engelliyor. Özgür bıraktığınızda ise kan dolaşımını engellemez ve daha sıkı göğüslere sahip olabilirsiniz. Fakat alışkanlıkları da göz ardı edemeyiz. Sütyen takmak size daha rahat hissettiriyorsa; bedeninizi tanımalı ve tercihlerinizi buna göre yapmalısınız. Şekillendirici Sütyen Modellerini sürekli kullanımda tavsiye etmeyen uzmanlar, en doğru sütyen ölçünüzü bulmanızı öneriyor. Ergenlik döneminde giyilen sütyen göğsün büyümesini ve şekillenmesini doğrudan etkilemektedir. Bu dönemde balenli sütyen, destekli (push up) sütyen göğüs gelişimini olumsuz etkilemektedir. Genç hanımların balensiz sütyen, bralette, büstiyer sütyen, pamuklu sütyen modellerini tercih etmesini öneririz. Desteksiz spor sütyenleri de tercih edebilirsiniz. Yıllar geçtikçe, sert formunu kaybeden göğüsler, toparlayıcı sütyen modellerini tercih edebilecekleri gibi push up sütyen ya da balenli sütyen tercih edebilirler. Hangi yaşta olursak olalım, giydiğimiz sütyenin yapımında kullanılan malzeme çok önemlidir. Tahriş etmeyen, alerji yapmayan, kaliteli malzemeden üretilen sütyenleri tercih etmeliyiz. Sizler için en iyisini seçtiğimiz modeller arasından gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Alerjik, hassas bir cildiniz varsa pamuklu sütyen modellerini öneririz. Seksi iç giyim modellerini ise uzun süreli giymemeliyiz.

Doğru Bedeni Bulma Serüveni

Birçok kadın, hatta %70’lik bir orana ulaşılan sonuca göre yanlış sütyen tercih ediyor. Bu sonuç, uygun olmayan fakat uygun olması istenilen sütyen modellerini tercih etmelerinden kaynaklanıyor. Uzun vadede sırt ağrılarına ve göğsü deforme etmeye varan sonuçlar doğuyor. Yanlış giyilen sütyen, ağrılara sebebiyet verdiği gibi estetik olarak da hoş durmayacaktır. Ciltte sürtünme sebebiyle tahrişe yol açabilen yanlış sütyen tercihleri, geri dönülmez sarkma problemini desteklediği gibi omuzda da askıdan dolayı yaralara sebebiyet verebilir. Sütyen bedenimiz hayatımızın farklı dönemlerinde değişebilir. Gebelik, zayıflama, kilo alma gibi dönemlerde değişebilen sütyen bedeni, satın alınmadan önce her seferinde tekrar ölçülmeli ve bedene göre sütyen modelleri tercih edilmelidir. Sütyenin alt şeridi çok sıkı ya da çok bol olmamalıdır. Omuz askısı ile omuz arasına bir parmak girmelidir, bu ipucuna göre askı boyunuzu ayarlayabilirsiniz. Giymek istediğiniz bedene göre değil, mezura yardımıyla elde ettiğiniz sonuca göre tercih yapmalısınız. Sütyenin hiçbir bölgesi derinizi kesmemeli fakat alt şeritteki bant hareket etmemelidir. 75 beden ya da 90 beden, vücudunuza uygun yüzlerce sütyen modellerini sizler için özenle seçtik. Kaliteli malzemeyle üretilen ve uygun fiyatlı sütyen modellerine sitemizden ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.