sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 260 ürün görüntüleniyor.

Dikiş İpi Çeşitleri

Doğal pamuk lifinden üretilen dikiş ipleri bir kıyafetin mukavemetini ve esnekliğini yani kalitesini belli eder. Doğal lif dışında yapay liflerle de üretilen dikiş ipleri de çokça tercih edilen dikiş iplik çeşitlerindendir. Pamuklu dikiş ipleri, kaliteli dikiş performansı için çalışırlar. Doğal lifli pamuklu dikiş ipi sentetik dikiş iplerine nazaran biraz daha narin olabilir, aşınma direnci sentetik dikiş ipine göre daha düşüktür. Dikiş makineleri için önerilen ip pamuklu dikiş ipleridir bunun sebebi dikiş makinesinin iğneye verdiği ısıdır. Isınan iğnedeki polyester ip bir ihtimal de olsa dikiş esnasında zarar görebilir. Dikiş iplikleri uzun süreli kullanımlarda zarar görmemelidir, sökülmemelidir ve kumaşa uyumlu olmalıdır. Kumaşa uygun dikiş ipliği seçimi de dikiş ipliğinin kalitesi kadar önemli bir konudur. Kumaşa uygun olmayan dikiş iplikleri de vereceğiniz emeğe ve zahmete değmeyecek sonuçlar doğurabilir. Dikiş makinelerine ve kumaşlara uygun dikiş ipi seçimi yapılabilmesi için dikiş iplikleri numaralandırılmıştır. Numaralandırılan dikiş iplikleri ile neyi, nerede tercih edeceğinizi kolaylıkla bilebilirsiniz. Takım elbise dikiminde ve penye dikiminde aynı dikiş ipini kullanmamak gerekir. Yanlış dikiş ipiyle dikilen bir kıyafet dikiminden kaynaklı esneme yapabilir. Dayanıklılığı esas alınan dikiş ipi kıyafetlerdeki esneme payını en makul seviyede tutar ve kaliteli bir dikiş sayesinde uzun yıllar kullanılabilecek giyim ürünü elde edilmiş olur. Kalın numaralı olan dikiş ipleri daha dayanıklıdır desek yanlış söylemiş olmayız. Kalın dikiş ipleri her ne kadar dayanıklı olsa da kıyafetlerde potluk oluşturabilir bu yüzden uygun kumaşta uygun kalınlıktaki dikiş ipi tercih edilmelidir. Gelinlik ve abiye gibi ağır kumaşlarda ise polyester dikiş ipleri tercih edilmektedir. Tercih edilen polyester dikiş ipi esneklik sağlar, kalınlık grubu ince olan polyester dikiş ipi oldukça tutucu ve sağlam bir dikiş ipidir. Üretiminden sonra yağ emdirilen polyester dikiş iplikleri de vardır, elyaf polyesterden üretilip üzeri kesik elyaf polyesterle kaplanmaktadır. Yağlama işlemi esnekliği ve sağlamlığı biraz daha arttırır. Pamuklu elyaf polyesterden üretilen dikiş iplerinin üzeri ise pamuk lifiyle kaplanır. Hem güçlü hem de pamuklu olan bu dikiş ipi ise ince ve zarif kumaşlarda harika sonuçlar verecektir. Hazır giyim sektörü de genelde polyester iplikleri tercih etmektedir. Yapısında elyaf bulunduran polyester dikiş ipleri içeriğindeki filament ile overlok ve recme makinelerinde tercih edilmektedir. Merserize pamuktan üretilen dikiş ipliklerinde Mısır pamuğu kullanan markalar var. Bu markalardan biraz sonra bahsedeceğiz. Mısır pamuğu kullanılan en kaliteli pamuktur. Mısır pamuğundan elde edilen dikiş ipleri ile likralı kotları, iç çamaşırları, spor kıyafetleri, deniz kıyafetleri hatta ayakkabı dikiminde dahi kullanılabilir. Pamuk dikiş iplerinin çekme ve solma yapmayan markalardan tercih etmeli böylelikle ısıya bağlı bir problem yaşanmamalıdır.

Dikiş İpi Numaraları ve Çeşitleri

Pamuk dikiş ipleri 6 ile 30 numara arasında üretilir. Ağırlık ve uzunluklarına göre de kategoriye ayrılan dikiş ipleri ağırlığına göre ip inceldikçe numara artmaktadır. Dikiş ipinin metresine göre, dikiş ipi ne kadar kalın olursa numarası da artmaya başlar. Birçok farklı hesaplamayla dikiş ipini numaralandırabiliriz. Bu hesaplama sistemleri ise Tex, Ne, Nm ve Denye olarak bilinmektedir. Bu hesaplamalarla ağırlık ve uzunluğu bulabilir, dikiş ipinin kalınlığını belirleyebiliriz.

Adalı Dikiş İpi

Dikiş ipliği seti olarak sunulan Adalı Dikiş İpleri bu setlerde 10 adet renk barındırır. Kullanıcısını düşünen Adalı, setlerin içine 1 adet dikiş iğnesi ve 1 adet de kancalı iğne koymaktadır. Büyük makara ve küçük makara olarak iki farklı set halinde satılan Adalı dikiş ipliği setini sitemizden uygun fiyatıyla temin edebilirsiniz. Polyesterden üretilen Adalı Polyester Dikiş ipi ise kopma yapmaz oldukça sağlam bir dikiş ipidir. 500 metre uzunluğunda olup uzun ömürlü bir dikiş imkanı sunmaktadır.

Altınbaşak Dikiş İpi

Sektörün öncülerinden olan Altınbaşak, deri veya kürk dikiminde dahi kullanabileceğiniz oldukça sağlam bir dikiş ipi olan Altınbaşak Glase Dikiş İpliği %100 pamuktan üretilmiştir. 150 metre uzunluğundaki glase dikiş ipi ile kaliteli bir giyim ürünü elde edebilirsiniz. Bu kadar sağlam bir dikiş ipi elbette ki kopma da yapmayacaktır. Renk seçeneği ve uygun fiyatıyla Altınbaşak Glase Dikiş İpliğini sitemizden güvenli ödeme sistemlerini tercih ederek satın alabilirsiniz.

Bora Makine Dikiş İpi

Dikiş makinelerinde kullanabileceğiniz Bora Makine Dikiş İpi ekonomik olması sebebiyle modaevleri ve terziler tarafından sıklıkla tercih edilen bir dikiş ipidir. 5000 metre uzunluğundaki dikiş ipi kopma ve solma yapmaz. Polyesterden üretilen Bora Makine Dikiş İpi mukavemeti yüksek ve uygun fiyatlı bir dikiş ipidir. Çizmeli Polyester Dikiş İpliği Polyesterden üretilen Çizmeli Dikiş İpi 500 metre uzunluğundadır. Birçok kumaşa uyum sağlayan renk seçeneği bulunan Çizmeli Dikiş İpinde aradığınız tüm renkleri bulabileceksiniz.

Drima Dikiş İpliği

Ev hanımları tarafından da terziler tarafından da oldukça tercih edilen 100 metrelik, klasik renklere sahip bir dikiş ipi olan Drima Dikiş İpi polyesterden üretilmiştir. Beyaz dikiş ipi ve siyah dikiş ipi tercihinizi Drima'dan yana gönül rahatlığıla yapabilirsiniz. Aynı özellikteki bir başka Drima Dikiş İpliği ise 900 metre uzunluğundadır.

Gütermann Dikiş İpi

Sektörde ve global dünyanın bir numarası olan Gütermann Dikiş İpi son derece kaliteli bir dikiş ipidir. %100 polyesterden üretilen Gütermann Dikiş İpi 100 metre uzunluğundadır. Elinizin altındaki veya dikmek istediğiniz her türlü kumaşa uyum sağlayan bu dikiş ipi tüm dikiş teknikleri için de uygundur. Dilerseniz el dikişinde dilerseniz makine dikişinde kullanabileceğiniz Gütermann Dikiş İpi ipek kadar parlaktır. İpeksi parlaklığı ile ürününüzün kalitesine kalite eklemiş olacaksınız. Yüzlerce renk seçeneği olan Gütermann Dikiş İpini piyasadaki en uygun fiyatıyla sitemizden temin edebilir sonrasında da yeni favori dikiş ipiniz yapabilirsiniz!:)

Kaplan Polyester Dikiş İpi

Birçok farklı uzunlukta satılan Kaplan Dikiş İpini dilerseniz 500 metre uzunluğunda, dilerseniz 100 metre uzunluğunda, dilerseniz 900 metre uzunluğunda tercih edebilirsiniz. Elde veya makinede dikişe uygun olan Kaplan Polyester Dikiş İpi kopma yapmayan özelliğe sahiptir. Klasik renklere sahip olan Kaplan Dikiş İpi en ucuz fiyatıyla keşfetmeniz için sitemizde sizleri bekliyor.

Oltalı Makine Dikiş İpi

Makine dikişlerinde harikalar yaratan Oltalı markasını kullanmamış tek bir terzi yoktur dersek yanılmayız. Kopma yapmayan, sağlam ve kaliteli bir dikiş ipi olan Oltalı Makine Dikiş İpi farklı kalınlıklara ve uzunluğa sahip birçok dikiş ipine sahiptir. İhtiyacınıza göre 5000 metre uzunluğundaki 120 numaralı ve %100 polyester dikiş ipini tercih edebilirsiniz.

Yorgan Dikiş İpi

Çelik Yorgan Dikiş ipleri de %100 polyesterden üretilmiştir. Kaliteli bir dikiş deneyimi sunan Çelik Yorgan İpini dilerseniz 80 gram dilerseniz 160 gram makara olarak tercih edebilirsiniz.

Üçbaşak Dikiş İpi

900 metre uzunluğundaki Üçbaşak Dikiş İpi merserizeden üretilmiştir, mukavemeti oldukça yüksektir. Kopma yapmayan özelliği sayesinde dilediğiniz dikişte kullanabilirsiniz. 500 metre uzunluğunda makara seçeneği de bulunmaktadır.

Yabalı Dikiş İpi

Kullanıcısını düşünen Yabalı, dikiş iplerini set halinde de satışa sunmaktadır. Dilerseniz içinde 5 adet dikiş ipi bulunan seti tercih edebilirsiniz bu setin içerisinde 3 adet düğme, 1 adet çengelli iğne ve 1 adet dikiş iğnesi bulunmaktadır. Klasik renklerin bulunduğu bu 5'li dikiş setindeki dikiş iplerinin uzunluğu 100 metredir. İhtiyacınıza göre içerisinde 2 adet dikiş ipi bulunan Yabalı Dikiş İpi Setini de tercih edebilirsiniz. 2'li setin içerisindeki dikiş ipleri 900 metre uzunluğunda ve siyah & beyaz renklerinde. Yabalı Dikiş İpleri yüksek teknolojiyle üretilir ve kopma yapmayan özelliğe sahiptir. Dilerseniz 100 metrelik tekli dikiş ipi olarak da satın alabilirsiniz.

Dikiş İpi Fiyatları

Uygun fiyatlı, ekonomik dikiş ipi ve dikiş ipi çeşitlerini sitemizde bulabilirsiniz. Keyifli Alışverişler!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.