sadsad x
asdasd

makrcccome.jpg (21 KB)

Sıralama seçin
Toplam 49 ürün görüntüleniyor.

Makrome Malzeme Modelleri

Makrome

Özellikle hobi el işi ile ilgilenenlerin son dönemde yapmaktan oldukça keyif aldığı ve her bir el örgüsünde dinlendiğini hissettiği makrome, gittikçe çok daha fazla evi süslüyor. Özel makrome ipleri ile yapılan örme işlemi ister duvar süsü olarak kullanılabiliyor isterseniz makrome salıncak malzemeleri ile ev dekorasyonu zenginleştirilebiliyor.

Dilerseniz kapı süs, dilerseniz anahtarlık ya da kimi zaman şık bir ev hediyesi olarak işleyebileceğiniz makrome, hem malzemeleri hem de örgü teknikleri ile oldukça dikkat çekiyor.

Makrome Malzemeleri Nelerdir?

Makrome yapmak için kullanılan malzemeler oldukça çeşitlidir. El işi yapmayı sevenlerin oldukça merak ettiği ve talep gören makrome malzemeleri nasıl bir işçilik yapacağınıza göre değişmektedir.

Makrome malzemeleri şu şekilde sıralanabilir;

● makrome ipi

● makrome kasnağı

● makrome anahtarlık klipsi

● metal halka

● ahşap makrome tarağı

● Makrome boncuğu

Bunlardan bazıları anahtarlık yapımı için bazıları ise duvar ve kapı süsü yapımında kullanılmaktadır. Makrome malzemeleri örgü malzemeleri ile benzerlik gösterse de farklı tasarımlı süsler ve örgü yöntemi nedeniyle farklılaşmaktadır. Makroe için kullanılan temel malzemeler; kasnak, bir dübel ya da tahta, pamuk sicimler, keten, kenevir, jüt, deri ya da iplikten yapılan uzun ve dayanıklı iplerdir.

Makrome Duvar Süsü Malzemeleri: Makrome yaparken duvar süslemek için yapılan el yapımı materyaller duvar süs olarak adlandırılır. Makrome duvar süsü malzemeleri arasında çeşitli şekillerde kasnaklar, makrome ipleri gibi temel materyaller bulunmaktadır.

Makrome Anahtarlık Malzemeleri: Makrome yöntemi ile anahtarlık yapmak için makrome anahtarlık malzemeleri arasında anahtarlık klipsleri ve ince makrome ipleri bulunmaktadır.

Makrome Salıncak Malzemeleri: Kimi ev dekorasyonlarında insanlar makrome salıncaklar ile evlerini zenginleştirmek ister. Dolayısıyla Bunun için ilk önce sağlam bir plak ya da çember şeklinde bir iskelet bulunmalı, ardından örme işlemi yapılmalıdır.

Makrome Kapı Süsü Malzemeleri: Makrome kapı süsü malzemeleri duvar süsü malzemeleri ile benzerlik göstermektedir. Kasnak ve boncuklar her iki el işinin süslemesinde kulalnılabilir.

Yeni Başlayanlar için Makrome Malzemeleri

Tuhafiye ürünleri, el işi yapmak isteyenlerin ilgisini çeken materyallerdir. El işleri arasından örgü ve etamin gibi iğne ve tığ işlerinden ziyade çok daha kolay ve öğrenmesi zaman almayacak el işi yapmak isteyenler için makrome iyi bir seçenektir.

Yeni başlayanlar için makrome malzemeleri ise kolaylıkla temin edilebilecek ve kolaylıkla işlenilebilecek ürünlerdir. Makrome yapımı için kullanılan malzemeler pamuk sicimler, keten, kenevir, jüt, deri ya da iplikten yapılmış çeşitli boyutlarda kordonlardır. Bu kordonlar birbirlerine dolanmış üç şerit, elyaftan yapılmış kordonlardır.

Makrome malzemeleri arasında yalnızca makrome ipleri bulunmamaktadır. Duvara asmak için yapılacak makrome örgüler bir tahtaya ya da plakaya bağlanarak başlanılabileceği gibi çeşitli şekillerde kasnak modelleri de makrome yapımında kullanılabilir. Kimi zaman ise anahtarlık ve çantalara asmalık küçük makrome süsleri yapmak için anahtarlık uçlarına örgü örülebilir.

Makrome Anahtarlık Malzemeleri

Makrome aynı zamanda anahtarlık olarak da kullanılabilen modellere sahip. Makromeden anahtarlık yapmak için kullanılan malzemeler ise oldukça basit! İlk aşamada anahtarlığınızı bir yara sabitleyerek içinden geçirdiğiniz ipliklerini örmeye başlıyor ve çeşitli modeller ile yapabileceğiniz bu örgü modelini daha sonra anahtarlıklarınızda kullanabiliyorsunuz.

Makrome anahtarlıklar son zamanlarda oldukça tercih edilen süslerden bir tanesi. Hem el yapımı hobi ürünleri arasında en kolay yapılabilenlerden olması hem de estetik görüntüsüyle öne çıkıyor makrome anahtarlıklar… Makrome anahtarlık malzemeleri ise hem masrafsız hem de oldukça az aslında! Bu nedenle makrome yapmak isteyenler için makrome anahtarlık malzemeleri kolaylıkla bulunabilir ve temin edilebilir. İsterseniz makrome anahtarlıklarınıza boncuk ve pul gibi malzemeler ile süslemeler de yapabilirsiniz.

Makrome Kapı Süsü Malzemeleri

Makrome kapı süsü malzemeleri, makrome anahtarlık malzemelerinden biraz daha farklıdır ancak aynı mantık işlemektedir. Kapı süsü yapmak için kullanılan malzemeler arasında genel itibariyle çeşitli modellerde ve farklı boyutlarda kasnaklar bulunmaktadır.

Kasnak kullanılmasa da makrome iplerinin örülmesiyle kapı süsleri yapılabilir. Çeşitli renklerde makrome ipleri ile biribirinden güzel kapı süsleri yapılabilir. Özellikle duvar ve kapı süsü malzemeleri arasında makrome gökkuşağı kiti oldukça revaçtadır. Rengarenk makrome iplerinin kullanıldığı bu süsler hem güzel bir görüntü sunuyor hem de düğüm yöntemleri ile yeni başlayanlar için oldukça basit bir yöntem.

Makrome Nasıl Yapılır?

Makrome, el yeteneğine dayalı bir hobidir. Makrome iplerine çeşitli düğümler atılarak desenler oluştururlur ve birbirinden farklı süsler yapılabilir.

Makrome yaparken dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır; düğümler atılırken ipin gergin olması gerekmektedir. Aynı zamanda hangi modelde makrome örgüsü yapacaksanız ona göre ip sayısı kullanmanız gerekmektedir. Çift düğün ile kare düğüm atmak için dört makrome ipi ile örgü yapmalısınız. Ortadan ikiye katlanmış ip, sabit bir yere tutturularak çevresine ipler dizilir ve örülmeye başlanacak ipler ortadaki ipin üzerine geçirilir, alttan ve üstten geçirilen örgü çeşitleri düğümlenerek örgü işlemi devam eder.

Tabii ki makrome yapmak için kullanılan yöntemler sizlerin yaratıcılığına ve bilginize göre değişkenlik göstermektedir. Makrome sırasına birbirinden farklı birçok düğüm yöntemi ortaya çok farklı sonuçların çıkmasına yarar sağlamaktadır. Siz de düğümler atarak kendinizi geliştirebilir ve makrome yöntemlerini öğrenebilirsiniz. Daha sonra duvarlarınızı birbirinden güzel makrome örnekleri ile süsleyebilirsiniz!

Makrome Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her el işi gibi makrome yaparken dikkat edilecekler de makromenin kalitesini ve güzelliğini belirler. Bu nedenle el işi yaparken uygun bir şekilde tamamlamak için öncelikle nasıl yapmanız gerektiğini iyice kavramalısınız. Dolayısıyla makrome yaparken dikkat edilmesi gerekenler elde edeceğiniz sonuç için oldukça önemlidir.

Makrome Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

● Makrome yapmaya başlamadan önce ip tercihinize dikkat etmeli ve uygun, tüylenmeyen bir makrome ipini tercih etmelisiniz.

● Makrome yaparken iplerinizin gergin olması gerekmektedir.

● Makrome iplerinin gerginliği kadar uzunluğu da önemlidir.

● Makrome yaparken attığınız düğümlerin dengeli olmasına önem vermelisiniz

● İlmek sayılarının eşitliği güzel bir görüntü için oldukça önemli.

● Renk uyumuna dikkat etmelisiniz.

Makrome yaparken kullandığınız makrome malzemeleri kadar makrome yöntemleriniz de oldukça önemlidir. Dolayısıyla makrome yaparken en kaliteli malzemeleri ve doğru ölçekleri kullansanız da yeteneklerinizi geliştirmeniz oldukça önemlidir.

Makrome Malzemeleri Fiyatları

Makrome malzemeleri genellikle makrome ipleri ve makrome kasnaklarından oluşmaktadır. Ancak her makrome ipi aynı kalitede olmadığı gibi her biri aynı fiyatta değildir. Dolayısıyla makrome malzemesi fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Aynı şekilde hangi modelde bir kasnak alacağınız, ya da kasnaklı - kasnaksız yapacağınız makrome çeşitleri de makrome fiyatları üzerinde etkili olmaktadır.

Simisso’da birbirinden güzel makrome malzemeleri en uygun fiyatlarla sizlerle… Hızlı kargo ve kaliteli ürün imkanlarından yararlanmak için siz de en kaliteli makrome malzemeleri için Simisso’yu tercih edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.