sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 271 ürün görüntüleniyor.

Amigurumi İpi Modelleri

Amigurumi, uzakdoğu merkezli ancak tüm dünyaya yayılmış ve özellikle el işleriyle uğraşmayı sevenlerin yapmaktan büyük keyif aldığı bir el sanatı. Amigurumi özellikle örgü bebekleri bu bebeklerin konsept içinde sergilenebilecek eşyalarının yapılması ile biliniyor.

İstenilen her şekilde bebek, hayvan, nesne figürleri ya da yaratıcı fikirlerle üretilen materyaller örülebiliyor. Amigurumi için ihtiyaç duyulan örgü malzemeleri diğer dikiş - nakış işleri için farklılaşıyor. Amigurumi sanatı için kullanılan örgü ipleri diğer ip çeşitlerinden görünüm ve yapı açısından farklılaşıyor.

Amigurumi ipi diğer iplerden daha farklı kalınlık ve yapıda olmasıyla birlikte aynı zamanda daha farklı bir şekilde işlenebiliyor. Bunnu için amigurumi malzemelerini tanımak ve nasıl kullanılacağını bilmek gerekebiliyor.

Amigurumi için yalnızca ip gerekmiyor, seçtiğiniz konsepti tamamlamak için boncuklar, halkalar, yapışkan ya da vidalı gözler gibi daha birçok ufak materyal ile amigurumi sanatınızı renklendirebilirsiniz!

Amigurumi İpi Nedir?

Amigurumi ipi, diğer örgü ve oya iplerinden yumuşak bir formda olan, daha tok bir duruşa sahip, dolgun görünümü sağlayan bir örgü ipidir. Amigurumi özellikle son yıllarda hobisiyle para kazanmak isteyenlerin dikkatini çektiği ve bu sanat giderek yaygınlaştığı için, en kaliteli ip çeşitlerinden biri olan amigurumi ipleri de iyi fiyatlar üzerinden satılıyor. Ancak bir defa amigurumi ipi ile örülmüş bir nesne, özellikle yıpratılmadıkça bozulmuyor, tülerme yapmıyor da.

Amigurumi ipi, sıkı durmalı ve iç dolgusu ile kullanacağınız malzemenin uzun yıllar formunun bozulmaması için kaymayan pamuklu ipler tercih edilmelidir. Bu nedenle pamuk yüzeyi fazla olan ipler tercih edilmelidir. Aynı zamanda amigurumi yapmak için alize örgü ipi de kullanabilirsiniz. Bu seri hem amigurumi yapmak için uygundur hem de içinde birçok rengin bir arada olduğu bir koleksiyon olduğundan ürünlerinizi istediğiniz gibi renklendirmek çok kolaydır.

Amigurumi İpi Nasıl Olmalı?

Amigurumi sanatı yapabilmek için her örgü ipi uygun değildir. Eğer kaliteli ve uzun yıllar yepyeni kalmasını istediğiniz bir amigurumi figürü yapmak istiyorsanız kullandığınız iplik özellikleri bu noktada çok önemlidir.

Amigurumi ipi olarak kullanacağınız iplik mutlaka tülerme ya da kayma yapmayan, iç dolgusunu tutacak şekilde sağlam yapıda olan ve uzun yıllar solmadan, yıpranmadan durabilecek sağlamlıkta bir ip olmalıdır. Aslında amigurumi yapmak için içeriği yoğun pamuktan oluşan ipler uygundur. Pamuk yüzey, örgünün sıkı ve sağlam kalmasını sağlar. Tığ işi örgü oyuncaklar için pamuklu ve merserize pamuklu ipler oldukça ideal seçimlerdendir.

Pamuklu ip yalnızca sağlamlık değil, yumuşak bir doku da sağlar amigurumi işinize. Böylece çocuklarınız gönül rahatlığıyla amigurumi bebekleriyle oynayabilir.

Amigurumi İp Renkleri

Amigurumi sanatı için birbirinden farklı tonlarda birçok renk seçeneği olan iplik çileleri satılıyor. Rengarenk bir sanat olan ve her nesnenin yapılabileceği amigurumi için kullanılan iplerin özellikle canlı renklerde olması bu oyuncak ve figürleri dikkat çekici kılıyor.

Canlı kırmızılar, maviler, yeşiller ve sarılar gibi temel renklerin yanında daha ara renkler ve tamamlayıcı unsurlarda kullanabileceğiniz farklı renkler de amigurumi ip çeşitleri arasında bulunuyor. Kimi zaman teker teker satılan amigurumi ipleri bazen set halinde bulunabiliyor. Amigurumi için kullanabileceğiniz ipler genel itibariyle “amigurumi örgü ipi” adıyla satılabiliyor.

Amigurumi İpi Setleri

Amigurumi ipi arayanlar için tek tek satılan seçeneklerin yanında set halinde satılan amigurumi ip setleri de bulunuyor. Bu setlerin içerisinde farklı renkte ipler bulunduğu gibi kimi amigurumi setlerinde ihtiyaç duyulan tüm örgü malzemeleri yer alıyor.

Amigurumi ipi setleri içinde genel olarak ihtiyaç duyulabilecek temel renkler bulunuyor. Özellikle bir bebeğin ten rengini tutturmak için ten rengi amigurumi örgü ip rengine set içinde rastlamak mümkün.

Amigurumi İp Fiyatları

En yaygın hobilerden biri olarak halk arasında tercih edilen Amigurumi için seçilen ip özellikleri diğerlerinden farklı olduğu için fiyatlandırması da buna göre yapılıyor. Ancak her ne kadar diğer iplerden ayrı olursa olsun, amigurumi ip fiyatları, bu hobiyi devam ettirmek isteyenlerin bütçesini zorlamayacak şekilde düzenleniyor. Simisso’da en kaliteli amigurumi ipleri en uygun fiyatlarla bulabilir ve siz de harika renklerle konsept bebek oyuncakları ve hayvan figürleri yapabilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.