sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 831 ürün görüntüleniyor.

ETAMİN VE KANAVİÇE İPİ ÇEŞİTLERİ

Tarihte ilk defa Anadolu'da Orta Asya Türkleri'nin icat ettiği iplik çeşitleri arasında kanaviçe ya da bilinen adıyla etamin geleneksel Türk el sanatları listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Bu güzide el sanatı 15 ve 16. yüzyıl sularında tüm dünyaya yayılıyor. Fransa, İtalya ve İngiltere semalarına ulaşan etamin buralardaki hanımların da gözdesi oluyor, ilk olarak yastıklarda uyguladıkları bu nakış tekniği daha sonra diledikleri tüm kumaşların üzerine işlendi. Türkiye'de hala çok değerli ve çok sık yapılan bu nakış türü etamin, nedir? Nasıl yapılır, gereken malzemeler nedir? Merak ediyorsanız, okumaya devam edin:) Seyrek dokunmuş keten anlamına gelen kanaviçe, aslında işlendiği kumaşın adından alıyor mahlasını. Etamin de deniyor, çarpı işi olarak da bahsediliyor. Kumaş üzerine çarpı sembolüyle işlenen etamin için gerekenler ise kumaş, ipinize uygun iğne, etamin ipi, makas, kasnak ve işlemek istediğiniz desen. Seçeceğiniz kumaşa uygun etamin ipi seçmek bu işin püf noktalarından birisi. Kasnak kullanımını kimileri elzem olarak görüyor kimi ise gerek duymuyor, bu aşamada siz nasıl rahat ediyorsanız; kasnaklı ya da kasnaksız işlemenizi yapabilirsiniz. İlk defa etamin işi yapıyorsanız sitemizde de bulabileceğiniz iri deliklere sahip olan seccade kumaşını öneririz. İri boşlukları sebebiyle daha kolay olacaktır ve pratik yapmak için iyi bir seçimdir. Yine ilk defa etamin işi yapıyorsanız, etamin ipinizi iğnede fazla uzun tutmamalısınız, bilmenizi isteriz ki etamin diğer adıyla kanaviçe sabır isteyen bir el sanatıdır, ipinizi uzun tutarsanız etamin ipinin karışmasına sebebiyet verebilir bu da sizi işleme yaparken yorabilir.:) İhtiyacınız dahilinde kumaşınızı aldınız, kasnağınız da var, iğneniz makasınız her şeyiniz tam fakat hangi etamin ipini tercih etmelisiniz? Yıkanabilir, solma yapmayacak ve tüylenme yapmayacak bir etamin ipi kullanmak el emeğinizi dünyaya sizden bir miras olarak bırakacaktır. İşleme yapacağınız kumaşa göre etamin ipinin kat sayısını seçmenizde fayda var, istediğiniz kalınlığı etamin ipinize göre ayarlayabilirsiniz.

Etamin ve Kanaviçe İpi Çeşitleri

Leylak Suni İpek Etamin ve Kanaviçe İpi

Piyasadaki en çok aranan ve satın alınan etamin iplerinden bir tanesi olan Leylak Etamin ve Kanaviçe ipi, uygun fiyatı ve ipliğinin kalitesi sebebiyle tercih edilme sebebi. Suni ipekten üretilen Leylak etamin ipi, 25 gram ağırlığındadır. Hayal gücünüzdeki tüm renklere somut olarak sahip olan Leylak etamin ve kanaviçe ipleri oldukça canlı renklere sahiptir. Suni ipek olması sebebiyle de son derece parlak bir görüntüye sahiptir ve firma tarafından solma yapmaz garantisiyle satışa sunulmaktadır. Leylak etamin ve kanaviçe ipini adında da belirtildiği gibi etamin, kanaviçe ve goblen nakışlarınızda kullanabilirsiniz.

Kaplan Etamin ve Kanaviçe İpi

%100 pamuktan üretilen Kaplan etamin ve kanaviçe ipi 25 gram ağırlığında ve 8 numara kalınlığındadır. Bu etamin ipi ile kumaşınız üzerinde dilediğinizi kalınlığı elde edebilirsiniz. Geniş bir renk yelpazesine sahip olan Kaplan etamin ve kanaviçe ipleri de son derece parlak ve solma yapmayan özelliğe sahiptir. Pamuktan üretildiği için havlu işlemelerine çok yakıştığını düşündüğümüz Kaplan etamin ve kanaviçe ipi, punch nakışında da kullanılabiliyor.

Domino Merserize Nakış İpi

8 gram ağırlığındaki Domino merserize nakış ipi %100 pamuktan üretilmiştir. İki kez merserize edilme işlemi uygulanmıştır. Böylelikle dilediğiniz tüm nakış işlemelerinizde kullanabilirsiniz. Kanaviçe, etamin ve punch nakışlarınızda. Etamin ipi olarak kullanacaksanız performans olarak üst seviyede bir ürün olduğunu bilmenizi isteriz. Dokusu gereği yumuşak bir temasa sahip olan bu güzel etamin ipi Domino merserize nakış ipi, 12 ve 8 numaralı olarak satışa sunulmaktadır. Tığ işlerinde ve oya işlerinde de kullanabileceğiniz gibi, etamin işlerinizde de sizi yormayacak keyifli bir etamin ipidir.

Ören Bayan Merserize Nakış İpi

Klasikleşen bir marka olan Ören Bayan'ın Merserize Nakış İpi'ni etamin ipleri kategorisine eklemesek olmazdı. Her türlü nakış işinizde kullanabileceğiniz bu ipi; etamin, kanaviçe, goblen ve punch nakışlarınızda kullanabilirsiniz. Cotton Perle olarak da bilinen Ören Bayan merserize nakış ipi %100 merserize bir iptir. 8 numara kalınlığında, 10 gram ağırlığında ve 80 metre uzunluğundadır. Katlarına ayrılmayan bu kaliteli etamin ipini uygun fiyatı sebebiyle tercih edebilirsiniz. Orta kalınlıkta olup, ipeksi dokunuşuyla etamin işlerinizde favori ipiniz olmaya aday.

Etamin ve Kanaviçe İpi Fiyatları

Siz de bu etamin iplerinene bir şans vermek istiyorsanız sitemizde en uygun fiyatlarla tüm renklerini bulabileceğiniz gibi, etamin işlerinizde fark yaratacak degrade yani renk geçişli olan yumakları tercih edebilir, güvenli ödeme yöntemiyle sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.