sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 326 ürün görüntüleniyor.

Fermuar Modelleri

Fermuar

Günlük kullanımda karşımıza montlar, pantolonlar, ayakkabılar, ceketler, çanta ve cüzdanlarda karşımıza sıklıkla çıkan fermuar çeşitleri, giyim sektörü ve aksesuarlarda kullanımı oldukça kolaylaştıran tuhafiye materyalleridir. Düğmeler yerine kolay kullanımı ile tercih edilebilen materyaller olarak anılan fermuar modelleri hem kullanım kolaylığı sunar hem de pratikliği ile zamandan kazandırır.

Farklı boyut ve renklerde kullanılabilen fermuar çeşitleri aynı zamanda farklı dokulara sahip olabilmektedir. Kullanım alanlarına göre farklı tarzlarda olabilecek fermuar modelleri bulunmaktadır; mont fermuarı, çanta fermuarı, etek fermuarı, gizli fermuar gibi fermuar çeşitleri örnek gösterilebilir.

Fermuar Nedir?

Fermuar modelleri yıllar öncesinde keşfedilmiş ve o günden bugüne farklı alanlarda ve sektörlerde kullanılmaya başlanmıştır. Düğme ya da ip gibi kıyafet ve aksesuarları kapatmaya yaratan materyallere çok daha pratik bir alternatif sunan fermuar çeşitleri plastik, metal ve kemik yapılı maddelerde yapılmıştır. X,R,D modelleri bulunmakta aynı zamanda ilmik, dipli, ters separe fermuar çeşitleri de kullanılmaktadır.

Fermuar ilk bulunduğu zamanlarda görsellik ön planda değil iken moda sektörünün değişmesi ve gelişmesi ile fermuar çeşitlerinde zarafet ve incelik ön plana çıkmış; hatta son dönemlerinde özellikle abiye elbiselerde gizli fermuar adı verilen fermuar çeşitleri yaygın olarak kullanılarak tercih edilebilir olmuştur. Gizli fermuar çeşitleri çanta içlerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Fermuar modelleri kalınlıklarına ve dikiş özelliklerine göre çeşitlilik göstermektedir. Kimi fermuar modelleri kalın yapısı ile daha göz önünde bulunmaktadır ancak kimileri yazlık ve ince kumaşlar için özel olarak üretilmiş, daha esnek ve yumuşak bir yapıya sahiptir.

Fermuar Nasıl Takılır?

Fermuar, yapılarına ve kullanım alanlarına göre değişse de takılması hemen hemen her fermuar için aynıdır. Fermuar nasıl takılır sorusuna ise kısaca bir cevap verelim. Eğer bir kıyafete uygun fermuar uygulaması yapılacaksa fermuar dikilecek materyalin kumaş yapısı ve kullanım alanı göz önünde bulundurulmalı ve boyuna uygun bir fermuar seçilmelidir.

Uygun fermuar seçimi ardından dikiş yardımı ile fermuar, uygulama yapılacak materyaln iç tarafından dikilmeye başlanır ve birbirine dişlileri ile geçecek fermuarın bu noktada birbiri ile simetri oluşturmasına özen gösterilmelidir. Aksi halde uygulama yanlış olacaktır.

Fermuar karşılıklı iki dişli şeridin birbirine tutunması ve açılıp kapanması ilkesiyle çalışmaktadır. İstenilen bölgeye tutturulan ya da dikilen fermuar sorunsuz bir şekilde çalışır. Gizli fermuar modellerinde fermuar büyük ölçüde dışarıdan görülmez, bu tip fermuar çeşitleri özellikle elbiselerde bulunurken daha geniş bir alana sahip olan mont fermuarı rahatlıkla görülebilmektedir. Özellikle son zamanlarda giyim sektöründe fermuar gibi yardımcı materyaller, tasarımların ön plana çıkmasını sağladığından dikkat çekici şekillerde tercih edilebilir.

Fermuar Çeşitleri Nelerdir?

Farklı alanlarda kullanılan birbirinden değişik materyallere sahip birçok fermuar çeşidi bulunmaktadır. Fermuar çeşitleri kullanım alanına göre değişkenlik göstermektedir. Renk renk ve farklı dokulardaki fermuar çeşitleri ince ya da kalın, esnek ya da sert, uzun ya da kısa olabilir. Kullanım alanlarına göre birçok fermuar çeşidi vardır ancak bunlardan en popüler olan fermuar çeşitleri her gün kullandıklarımızdır. Her biri kendi arasında farklı çalışma stillerine sahiptir.

Çanta Fermuarı

Çanta fermuarı her renkten kullanılabilir. Her desen ve dokuda kullanılabilir. Çanta fermuarları genellikle spor çantalarda kullanılırken aynı zamanda sırt çantaları, bel çantaları ve kimi zaman baget çantalarda da kullanılabilir. Çanta fermuarı çeşitli şekillerde çantanın içine ya da dışına dikilebilmektedir. Gizli fermuar bulunan çantalar kadınların tercihleri arasında ilk sıralarda yer alır. Gizli fermuar ile kapatılan bölümlere kadınlar kaybolmasını istemedikleri özel eşyalarını ve takılarını koyabilirler, çanta fermuarları bu nedenle çantaların hem içerisinde hem dışarısında kadın ve erkeklerin kullanımını kolaylaştırmaktadır.

Mont Fermuarı

Özellikle farklı tasarımları ile dikkat çeken mont fermuarları kimi zaman montların ön taraflarında klasik bir görüntü ile kullanılırken kimi zaman daha özel bir görünüm elde edebilmek adına çeşitli yönlerde ve tasarımlarda montları süslemektedir. Mont fermuarları genellikle mont rengi ile aynı renkte tercih edilirken bazen kontrast oluşturabilecek renkler de montları süsler.

Mont fermuarları yalnızca soğuktan korunurken önümüzü kapatmak için değil aynı zamanda ceplerin kullanımı için de önemlidir. Cepleri fermuarlı mont modelleri ile montların iç ya da dış tarafında bulunan ceplerin kullanımı daha kolay ve güvenli olmaktadır.

Etek Fermuarı

Etek fermuarları, günlük ya da klasik tarzda eteklerin genellikle yan taraflarında ya da arkalarında bulunan, çoğunlukla gizli fermuar görünümünde dikilmiş fermuar çeşitleridir. Eteklerin çok daha kolay kullanımını sağlayan etek fermuarları gizli dikildiği takdirde fermuar görünümü kaybolabilir. Eğer tasarımsal bir düşünce yoksa, genellikle eteklerde gizli fermuar modelleri tercih edilir.

Fermuar Detaylı Ayakkabı Modelleri

Fermuar yalnızca giyim sektöründe değil aynı zamanda ayakkabı ve aksesuar tercihlerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Ayakkabı fermuarı genel itibariyle özellikle çocuklu annelerin işini kolaylaştıran, henüz bağcık kullanmayı bilmeyen çocuklar için oldukça idealdir.

Aileler henüz bağcık bağlamayı öğrenememiş çocuklarına fermuar detaylı bot ya da spor ayakkabı alabilir, bunlar hem çocuklarınızın kolayca giyebilmesine imkan tanır hem de ayakkabılar için gereksiz zaman harcanmasının önüne geçilmiş olur. Ayakkabı fermuar modelleri genel itibariyle ayakkabıların dış taraflarına dönük bölgelerinde olur.

Gizli Fermuar

Gizli fermuar aslında kullanılan fermuar çeşidinin değil, fermuar kullanımında başvurulan yöntemin adıdır. Gizli fermuar, kumaşın yardımı ile fermuar dikilen yüzeyde fermuarın iç tarafta bırakılması ve kıyafet üzerinden belli olmamasının sağlanmasıdır.

Gizli fermuar yöntemi özellikle kadınlar için abiye elbiselerde kullanılmakta ve şıklık açısından oldukça önemsenmektedir. Dolayısıyla abiye elbiseler için her zaman kullanılması gereken yöntem gizli fermuar yöntemidir denilebilir.

Renk Renk Fermuar Çeşitleri

Kimi zaman giysilerinizin rengine uygun, kimi zaman tasarımları ile dikkat çekici renk renk fermuar modelleri ile tarzını yansıtabilir ve hem kullanışlı bir şekilde görünümünüz tamamlanmış olur. Her kullanıma ve kombine uygun renk renk fermuar çeşitleri farklı desenlere de sahip modelleri ile farklı dokular üzerinde de kullanılabiliyor.

Özellikle çocuklar için üretilen giyim ürünlerinde kullanılmakta olan fermuar çeşitleri, çocuk giyim ürünlerinin renkli dünyasına ayak uyduruyor ge en renkli görüntülere en canlı fermuar renkleri ile sahip olunabiliyor. Yetişkin giyim sektöründe ise fermuar, eğer özel bir tasarım değilse görünümden yok edilmeye çalışılıyor.

Fermuar Fiyatları

Fermuar fiyatları, seçtiğiniz fermuarın boyuna, kalınlığına, yapıldığı malzemeye ve kullanım amacına göre değişmektedir. Fermuar modelleri aslen işlevleri aynı olsa da kullanım alanına göre farklı dikiş ve nakış stilleri ile kullanılır, fermuar fiyatları da bundan etkilenmektedir. Eğer kaliteli bir malzemeden yapılmış, sizleri kolayca yarı yolda bırakmayacak bir fermuar arıyorsanız, iyi bir fiyatla bu fermuar çeşitlerine sahip olabilirsiniz.

Simisso’da en kaliteli fermuar çeşitlerini bulabilir, üstelik uygun fiyatlı fermuarlar ile ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. Her renk ve boyutta fermuar modelleri farklı dokuları ve tasarımları ile her kesime hitap ediyor. Güvenli ve kaliteli alışveriş imkanı ile Simisso’yu alışverişlerinizde tercih edin ve online alışverişte kendinize bir iyilik yapın!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.