sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 43 ürün görüntüleniyor.

KORDON İP

Her türlü hobi işinizde kullanabileceğiniz kordon ipi ile pano, supla, sepet, kapı süsü gibi aksesuarlar tasarlayabilirsiniz. Organizasyonlarda kordon iplik ile çerçevelenen vazolar, sandalye kenarları şık görüntüsü ile mest ederken uygulaması da oldukça pratiktir. Süsleme amaçlı kullanılan kordon ip ile ne yapılır sorusunun cevabını birazdan birçok farklı aksesuar ile anlatacağız fakat nedir bu kordon ip, kordon ip yapımı nasıldır? Birçok ipin birbirine sarılarak sonrasında bir bütün sarmal haline getirilerek elde edilir. Parlak liflerden elde edilen iplerle üretilen kordon ipleri görüntü itibariyle satene benzemektedir. Işık aldığında parıl parıl olan kordon ip farklı renk seçenekleriyle sitemizde mevcut olmakla beraber güvenli ödeme sistemleriyle gönül rahatlığıyla satın alabileceğiniz bir üründür.

Kordon İp Çeşitleri

Kına, söz veya nişan gibi organizasyonlarda sıklıkla tercih edilen kordon ip, ambalajlamada ve paketlemede kullanılmaktadır. Farklı boyutlarda üretilen kordon ipini üreteceğiniz tasarıma uygun olan kalınlıklıkta tercih ederseniz süslemelerinize çok yakışacak ve sizi yormayacaktır. Genelde 5 mm veya 6mm kalınlıkta olanları tercih edilmektedir. Kordon iplerinin boyama işlemi kazanlarda gerçekleştiği için el işiniz yarım kalırsa aynı renk sipariş etseniz dahi arada ton farkı olabilir. Metre işiyle satılan kordon ipini yapacağınız aksesuarınıza yetecek kadar satın almalısınız böylelikle ton farklılığı yaşamamış olursunuz. Sitemizde 20 metre uzunluğunda satılan kordon ipi 36 mm kalınlığındadır.

Kordon İp ile Neler Yapılır?

Halat kadar sağlam olan kordon ipi ile yapabileceklerinizin hiçbir sınırı yok. Fakat çoğunlukla tercih edildiği aksesuarlar var biz de sizlere kordon ipinin en çok tercih edildiği aksesuarlardan bahsetmek isteriz.

Kordon İpi ile Supla Yapımı

Birçok hanımefendinin kendi evine yaptığı hatta paylaştığı takdirde beğenilere doymayıp sipariş aldığı kordon ipiyle hazırlanan supla takımlarını üretmek için iki farklı yol izleyebilirsiniz. Silikon tabancası kullanarak veya dikerek üretebileceğiniz supla takımları oldukça şık ve kullanışlı. Ortalama boyuttaki bir supla için yaklaşık 9 metre kordon ipi gitmektedir. Sitemizden temin ettiğiniz kordon ipinin topu ise 20 metre uzunluğundadır. Bir top kordon ipi ile 2 adet supla üretebilirsiniz. İlk olarak kordon ipinin başlangıç ucuna silikon sıkmakla başlıyoruz. Bu işlem kordon ipinin kullanıldıkça yıpranıp iplerinin ayrılmaması için oldukça önemli. Ucuna silikon sıktığımız kordon ipinin iç köşesine ufak ufak silikon sıkarak sarmaya başlıyoruz. Silikon sıkma işlemini kısa mesafede tutarsanız olası bir hatayı engellemiş olursunuz. Dilerseniz bir keçenin üzerine de silikonlayarak yapıştırabilirsiniz. Keçe kullanmadığınız takdirde kordon ipinin içine silikon sıkarak sarma işlemine elinizde devam etmeniz gerekmektedir. Keçe kullanacaksanız kullandığınız kordon ipi ile uyumlu bir renkte kullanmaya özen göstermelisiniz böylelikle aradaki renk uyumu güzel bir estetik yaratacaktır. Keçenin ortasını bularak başlamalısınız, bir supla genelde 32 veya 33 cm boyutunda olmaktadır. Sarma işleminiz bittikten sonra en uçta kalan kordon ipinizi, başlarken yaptığınız gibi, ucunu silikonla yapıştırmalısınız. Keçe kullandığınız takdirde altta kalan silikon da hiçbir şekilde görünmeyecektir. Kordon ipi ile ürettiğiniz suplanızın bitiş noktasını tül ve yapay çiçekler kullanarak saklayabilirsiniz. Oldukça hoş ve bohem hava katan tül ve yapay çiçekleri de sitemizde bulabilirsiniz. Çiçeklerinizi de silikonlayarak suplanıza sabitleyebilirsiniz.

Kordon İpi ile Amerikan Servisi Yapımı

Az önce silikonlayarak elde ettiğimiz suplamızı şimdi de dikerek üreteceğiz. Kordon ipi ile üreteceğimiz amerikan servisimiz için yaklaşık 12 - 14 metre uzunluğunda kordon ipi temin ediyoruz. Kordon ipinin başlangıç noktasını kırtasiye bandı ile çerçeveliyoruz ardından bandı bir çakmak yardımı ile yakıyoruz. Bu işlem sayesinde kordon ipimizin ucunda herhangi bir açılma veya dağılma olmuyor. Yaktığımız bandın fazlalık kısmını çıkarıyoruz. Ardından kordon ipimizi sararak yuvarlak haline getiriyoruz. Bir arada kalmaları için çengelli iğne veya normal iğneden destek alıyoruz. Sabitlediğimiz amerikan servisimizi dikerken iğneler büyük pratiklik sağlıyor. Dikiş ipi, oya ipi, dantel ipi veya nakış ipi hangisini tercih etmek isterseniz kullanabilirsiniz. Kordon ipimizi sarmaya başladığımız noktadan dikmeye başlıyoruz. Alt kısımda dikişlerin görünmesini istemiyorsanız gizli dikiş tekniği ile dikebileceğiniz gibi normal de dikebilirsiniz. İçten dışa doğru spiral şeklinde dikmeye devam ediyoruz. Kordon ipi yapısı itibariyle kaygan bir iptir, elinizden kaymasını istemiyorsanız düz bir zeminden faydalanarak kolaylık sağlayabilirsiniz. İçten dışa doğru dikerek sona geldiğinizde ucunu diktikten sonra ise başlangıçta yaptığımız bant yakma işlemini en dışta kalan kordon ipine de uyguluyoruz. Bitiş noktasını daha estetik hale getirmek istiyorsanız tül çiçek, lazer kesim çiçek veya yapay çiçek kullanabilirsiniz. Kullanacağınız çiçekleri bir keçe üzerine görünmeyecek şekilde sabitliyoruz. Keçenin altına da cırt cırt dikiyoruz. Amerikan servisimizin bitiş noktasına da diktiğimiz cırt cırtın üzerine çiçeklerimizi yapıştırıyoruz. Cırt cırt sistemi sayesinde amerikan servisimizi kolayca 30 derecede yıkayarak temizliğini sağlamış oluyoruz. Dilediğimiz zaman çiçekleri çıkartabilmemiz amerikan servisimizi temiz tutmak açısından oldukça yarar sağlıyor.

Kordon İpi ile Kapı Süsü

Genelde büyük yuvarlaklar haline tasarlanan kordon ipiyle kapı süsleri için yaklaşık bir top kordon ipi yeterli olacaktır. Yukarda bahsettiğimiz silikon veya dikiş ile üretebileceğiniz kapı süslerinizin üzerini harflerle, çiçeklerle ve kurdelelerle süsleyebilirsiniz. Ortamın havasını hemen değiştirecektir! Kordon ipiyle sepet, çanta, pazar çantası, tepsi, paspas, perde bağı gibi aksesuarlar da üretebilirsiniz. Takı tasarım yapan kişilerin de elinin altından ayırmadığı kordon ip, kolyelere ve bileziklere oldukça yakışıyor. Mavi renkte tercih edeceğiniz kordon ip ile denizci havasını yakalarken, yeşil renkte kordon ipiyle sofistike bir görünüm elde edebilirsiniz. Çeşitli takıları el maharetinizle farklı düğümler ve desenler ile üretebilirsiniz.

Kordon İp Fİyatları

Geniş renk yelpazesine sahip kordon iplerini sitemizden uygun fiyatlarıyla temin edebilirsiniz. Uygun fiyatlarıyla burgulu kordon iplerini sitemizden toptan satın alabilirsiniz. Kapıda ödeme veya güvenli ödeme sistemiyle gönül rahatlığıyla temin edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.