sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 33 ürün görüntüleniyor.

NAKIŞ İPİ ÇEŞİTLERİ

Nakış

Yazının tarihte ilk ne zaman yazıldığı bilinmesine rağmen nakış sanatının ne zaman ve nasıl ortaya çıktığı hala bilinmemekle beraber birçok farklı kabilenin ve milletin icra ettiği bir sanat olan nakışın temelleri Anadolu'da atılmış olabilir. Anadolu'da yapılan kazı çalışmaları sonucunda bulunan iğneler, iğneli nakışın neolitik çağa dayandığını ortaya çıkarmaktadır. Mısır, Suriye ve İran'da mağaralara çizilmiş resimler, boyanmış çömlekler bu civarlarda da nakış sanatının işlendiğini göstermektedir. Orta Asya Türklerinin bir gelenek haline getirdiği nakış, kendi desenlerine sahipti. Sadece Orta Asya Türkleri değil, birçok farklı kabilenin birbirlerini tanıyabildiği kendilerine has desenleri vardı.

Asırlardan beri süregelen bu sanat, gelinlerin çeyizlerini süslemekte, kıyafetlere işlenmekteydi. Orta Asya'da, Altay Dağlarında denk gelinen kazı çalışmalarında bulunan örtüler, keçeler, giysiler ve kumaşlarda bulunan nakış örnekleri Göktürklerin yazılarında, Uygurların mağara resimlerinde de görülür. Yerinde saymayan nakış sanatı, Osmanlı İmparatorluğunda en parlak zamanını yaşamıştır, sarayda ve halkta da işlenmiştir. Yıllardır süre gelen bu sanat, 1980'lerde yaşanan sanayi devrimi ile nakış işleyen makineler üretilmiş, bilgisayarlar yardımıyla birbirinden farklı desenler işlenebilir olmuştur. Bu devrim her ne kadar hazır giyimin hızını arttırsa da geleneksel nakışın yerini hiçbir zaman alamayacaktır. Yıllardır süre gelen bu sanat kendi tekniklerini de geliştirmiştir. Bunlardan bazıları, buhara atması, balık sırtı, hesapişi, kanaviçe maraş işi, aplike, sarhoş bacağı, mürver, tel sarma, gözeme ve Antep işi gibi birçok teknikle işlenmektedir. İğnenin kumaş üzerinde ettiği dans olan nakış işleme, hayal gücüyle doğru orantılı olarak ruhu da besliyor. İşlenen desenlerin, renklerin yoğunluğu verilen emeğe değiyor. Gergef ya da bilinen diğer adıyla kasnağa gerilerek işlenen nakış, iğne veya tığ ile işlenebilir. Sitemizde de bulabileceğiniz nakış standları ile bu hobinizi daha da pratik ve kolay hale getirebilirsiniz. Nakış işleme sanatı için 4 gerece ihtiyacınız vardır. Nakış ipi, nakış kumaşı, nakış iğnesi ve dilerseniz kasnak. Kasnak kullanmayan nakış ustaları da var fakat kumaşı gerdirerek çalışmak kimi nakış severlere daha pratik gelmekte. Kullanacağınız nakış ipinin verdiğiniz emeğe değmesi gerekir.

Ören Bayan, Dmc, Altınbaşak, Çizmeli, Anchor, Kaplan, Leylak, Yabalı markalarını sitemizde bulabilir, uygun fiyatlı nakış iplerini güvenli ödeme sistemleriyle temin edebilirsiniz. Ören Bayan 10/3 Dantel ipliği 100 gram ağırlığındadır ve %100 pamuktan üretilmiştir. 2,5 numaralı tığ ile işleyebileceğiniz Ören Bayan Dantel Nakış ipinin uzunluğu da 565 metredir böylelikle nakış keyfiniz uzun sürecektir. Her türlü nakış işlemelerinizde kullanabileceğiniz gibi yelek, masa örtüsü, perde, takı, hırka, dantel veya kanaviçe yapımında da kullanabilirsiniz. Merserize pamuktan üretilen Altınbaşak klasik nakış ipi oldukça parlaktır böylelikle rengi solmaz ve nakışınız uzun yıllar parlak rengini korur. Mısır pamuğundan üretilen Altınbaşak nakış ipini nakış işlemelerinizde, dantel yapımında ve oya nakışlarında kullanabilirsiniz. Uygun fiyatlı Altınbaşak nakış ipini ise sitemizden temin edebilirsiniz. Leylak Oya Nakış ipi 20 gramdır ve oldukça tercih edilen bir nakış ipidir. Oya işlemelerinde ve dantel işlemelerinde de kullanılan Leylak Oya Nakış ipi 50 numara ve 4 katlıdır. Sentetik polyesterden üretilen Kaplan oya, dantel ve nakış ipi ise polyesterden üretildiği için uzun yıllar deforme olmayan, son derece parlak ve canlı görünen bir nakış keyfi vaad ediyor. 15 gramlık makara halinde satılan Kaplan oya, dantel ve nakış ipini her türlü işleme işlerinizde kullanabilirsiniz. Kaplan Sim ipini tercih ettiğiniz nakış işleriniz ise parıl parıl parlayacaktır.

Geniş renk yelpazesiyle aklınızdaki her türlü işlemeyi yapabileceğiniz Kaplan Nakış Simi uygun fiyatıyla cebinize dost, el işinize renk olacak. Yine çok tercih edilen bir marka olan Yabalı ise nakış, dantel ve oya için birçok farklı ip modeli sunsa da Yabalı Dantel ve Nakış ipi en çok tercih edilen nakış ipidir. 100 gramlık makarada sunulan ve polyesterden üretilen bu nakış ipini her türlü işlemelerinizde kullanabilirsiniz. Solma yapmayan özelliğe sahiptir ve 4 katlıdır. Uygun fiyatıyla Yabalı Dantel ve Nakış ipini sitemizden temin edebilirsiniz. Nakışlarda vazgeçilmeyen sim, elbette ki nakışa renk ve bir ruh katıyor. Yabalı Nakış Simi ise tamamen bu amaca yönelik üretiliyor. İçeriğindeki polyester sayesinde solma yapmıyor. Mukavemeti oldukça yüksek olan Yabalı Nakış Simi renk atmıyor ve parlak renkleriyle mest ediyor.

Uygun fiyatıyla ve renk çeşitleriyle simli nakış iplerini sitemizdeki nakış ipleri ve oya & dantel ipleri kategorilerinden bulabilirsiniz. Nakış ve işleme camiasında klasikleşmiş bir marka olan Anchor Merserize Dantel ve Nakış ipi Mısır pamuğundan üretilmiştir. Dünya üzerindeki en kaliteli pamuk olarak bilinen Mısır pamuğu şüphesiz ki nakış ve işleme hobinize artı değer katıyor. 100 gram olarak satılan Anchor Merserize Dantel ve Nakış ipi 6 katlı bir iptir. Solma yapmayan bu ipi oya, dantel ve nakış işlemelerinizde kullanabilirsiniz.

Beyazın en beyaz halini, ekrunun en ekru halini Anchor Nakış ipinde bulabilirsiniz! Çizmeli Oya ve Dantel ipi de çok tercih edilen nakış iplerinden birisidir. Alt iplik olarak adlandırılan nakış tekniğinde kullanılabilir. 50 gram ağırlığındaki Çizmeli Oya, Dantel ve Nakış ipi diğer nakış iplerine göre daha uygun iplik fiyatları olmakla beraber solma yapmayan renklere sahiptir. Yüksek teknolojiyle üretilen Çizmeli Oya, Dantel ve Nakış ipi polyesterden üretilmiştir. En güzelini en sona sakladık. Dmc Muline Nakış İpi Kullananlar bilirler ki, Dmc bu işte bir harikadır! Goblen, kanaviçe, nakış.. Her işte harikalar yaratan bu ip %100 merserize pamuktan üretilmiştir. Yumuşak dokusu ve parlak renkleri nakışınızı işlerken size büyük bir keyif verecek. Nakışınız bittiğinde de alacağınız sonuç yeni bir nakışa başlama isteği verecek! 8 metre uzunluğundaki Dmc Muline Nakış İpi uygun fiyatıyla keşfetmeniz için sitemizde sizleri bekliyor.

Nakış İpi Fiyatları

Nakış İpi çeşitlerini uygun fiyatıyla keşfetmeniz için sitemizde sizleri bekliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.