sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 128 ürün görüntüleniyor.

Amigurumi Malzeme Modelleri

Amigurumi Malzemeleri

Son yılların en moda el işleri arasında bulunan amigurumi özellikle hobi olarak el işi ve örgü yapmayı sevenlerin dikkatini çeken, çeşitli örgü oyuncaklar yapma imkanı veren bir örgü sanatıdır. Amigurumi malzemeleri de bu nedenle örgü sanatını merak edenler tarafından oldukça aranmakta ve merak edilmektedir.

Amigurumi malzemeleri arasında en çok aranan ve ilgi gören ise amigurumi bebek malzemeleri ve bebek yapımıdır. El işi yapmayı seven ve bu hobisinden bir gelir elde etmeyi amaçlayan kadınlar özellikle amigurumi bebekleri yapıp satışa sunmak ister. Dolayısıyla amigurumi bebek malzemeleri en çok aranan ürünler arasındadır.

Amigurumi Nedir?

Amigurumi, Japonca’da “oyuncak yapma sanatı” olarak bilinen bir kelimedir. Ami “örülmüş” nuigurumi (doldurulmuş oyuncak) anlamına gelmektedir. Dolayısıyla, amigurumi amacını kelime içerisinde yansıtır. Amigurumi örgü oyuncak yapma sanatı olsa da bunu bir tekniği ve ona özel malzemeler vardır. Dolayısıyla her örgü oyuncak amigurumi olmayabilir.

Amigurumi yapımında kullanılan spesifik teknikler bulunmaktadır. tığ örgü ve sık iğne tekniği kullanılarak içleri doldurulan örgüler en son aşamada kimi zaman bir bebek kimi zaman bir hayvan oyuncağı olur. Peluş oyuncaklardan farkı ise amigurumi bebek ve oyuncaklarının çok daha sert yapılı olmasıdır.

Amigurumi Malzemeleri Nelerdir?

Amigurumi yapmak için fazla bir malzemeye gerek yoktur aslında. Temin edilmesi oldukça kolaydır ve hangi bebeği yapacağınız, nasıl süsleyeceğinize bağlı olarak ek malzemeleri değişmektedir.

Amigurumi malzemeleri arasında;

● İnce uçlu tığ

● Amigurumi yünü

● İlmek işaretleyicisi

● Oyuncak süslemek için düğme, boncuk, dantel, tüy vs.

● Oyuncak içi için elyaf

bulunmaktadır. Amigurumi yapmak için gerekli olan malzemeler her ne kadar az olsa da seçiminde dikkat edilmelidir. Amigurumi malzemeleri arasında bulunan yünün tüylenmemesine dikkat edilmelidir. Aksi halde yapılan oyuncak tüylenir ve güzelliği bozulabilir.

Amigurumi Bebek Malzemeleri

Amigurumi özellikle bebek yapımı için tercih edilen bir örme tekniğidir. Amigurumi malzemeleri çoğunlukla bebek yapımı için aranmaktadır. Amigurumi bebek malzemeleri ise nasıl bir bebek yapacağınıza göre değişmektedir. Temel amigurumi malzemeleri aynı olsa da bebeğinizi süsleyeceğiniz ek materyalleri kendiniz zevkinize göre seçebilirsiniz.

Amigurumi bebek malzemeleri arasında;

● Amigurumi yünü,

● ince uçlu tığ

● elyaf

● İlmek işaretleyici

● düğme, boncuk, pul gibi süs materyalleri

● bebek kıyafetleri için dantel ve şeritler

● amigurumi emzik zinciri malzemeleri

bulunmaktadır. Amigurumi bebek malzemeleri tıpkı bez bebek malzemeleri gibidir. Ancak yöntem ve süsleri değişmektedir. Amigurumi bebeklerinin yapısı daha sert içi daha doldurulmuş olur.

Amigurumi Yünü: Amigurumi ipi, tüylenmeyen, tercihen merserize pamuklu yünler olmalıdır. Böylece yapılan oyuncak çok daha uzun ömürlü olacaktır.

İnce Uçlu Tığ: İnce uçlu tığ seçeneği amigurumi bebeği yaparken örgünün aralarında boşluk bulunmaması için sık örgü tekniğinin uygulanmasındandır. Ancak kullanılan iplik numarasına göre farklı kalınlıklarda tığ seçenekleri de değerlendirilmelidir.

Elyaf: Yapılan bebek ve hayvan figürlerinin içinin doldurulması için kullanılan dolgu malzemesidir.

İlmek İşaretleyici: Atılan ilmekleri tespit edebilmek ve doğru ölçüleri yapabilmek adına üretilen amigurumi malzemelerindendir.

Süs Malzemeleri: Amigurumi malzemeleri arasında yaratıcılığınıza göre en çok çeşitlendirilebilecek materyallerdir. Kimi zaman boncuk, kimi zaman pul ya da danteller burada sayılabilir.

Amigurumi Emzik Zinciri Malzemeleri: Amigurumi bebek yapanların tercih ettiği emzikler ve emzik zincirleri çeşitli pul ve boncuklar ile süslenmektedir. Amigurumi emzik zinciri malzemeleri arasında en çok tercih edilenlerin arasında sevimli boncuklar ve fimo pullar bulunmaktadır.

Amigurumi malzemeleri tercih ve isteğe göre daha da çeşitlendirilebilir. Kurdeleler, şeritler, boncuk ve pullar, yün iplikler, rengarenk tokalar kullanılabilir. Amigurumi yöntemi ile bebek yapılacaksa eğer bebek kıyafetleri için fermuar ya da düğmeler de kullanılabilir.

Amigurumi Tığ Numarası

Örgü yapımında kullanılan tığlar oldukça önemlidir. Bunun sebebi, örgü sıklığı ve kalitesi ile ilgilidir. Örgü sırasında kalın uçlu tığ kullanımı, örgünün daha seyrek olmasına neden olabilir. İlmekler arasında boşluk oluşmaması ve örgünün sıkı olması için özellikle ince uçlu tığlar tercih edilir. Tabii yapılan ürünün tarzına ve istenilen sıklığa göre bu durum değişikliğe uğrayabilir. Amigurumi yaparken kullanılan tığ milimetresi ne kadar az olursa o kadar sık örgüler yapılabilir. Dolayısıyla özellikle amigurumi için ince uçlu tığlar tercih edilir. Ancak tercihe göre kalın uçlu tığlar da kullanılabilmektedir.

Bebek ve çeşitli örme oyuncaklar yapmak için amigurumi tığ numaraları da oldukça önemlidir. Amigurumi bebekleri yapmak için genellikle 3 çeşit tığ kullanılır. Bunlar 2 mm, 2.5 mm ve 3.5 mm’li olan tığlardır.

Tığ kullanımı işçiliğin ne gerektirdiğine göre değişir. Bebek yapımında kullanılan tığlar istenilen örgünün iriliği ve ufaklığına göre değişkenlik gösterebilir. İplik kadar ince olan amigurumi yünleri kullanılırken uygun tığ seçimi yapılmalı, daha kalın yünler ile yapılan temel amigurumi işçiliği için daha kalın tığ seçimleri yapılmalıdır.

Amigurumi malzemeleri arasında tığ seçimi tüm örgüyü etkileyeceğinden önemli bir seçimdir ve doğru yapılmalıdır. Her tığ türü amigurumi için uygun olmayacaktır.

Amigurumi Malzemeleri Nerede Satılır?

Son yılların en moda örgü işi amigurumi, malzemelerini kolayca bulunabilmesi ve kolay uygulanabilmesi ile tercih edilmektedir. Amigurumi malzemeleri her zaman ulaşılabilecek bir alanda, tuhafiyelerde satılmaktadır. Her türlü el işi ve örgü malzemesinin, hobi eşyalarının bulunabileceği tuhafiyelerde amigurumi için malzemelerin yanında bir set halinde amigurumi kiti de bulunmaktadır.

Amigurumi malzemeleri arasında bulunan materyalleri amigurumi kiti içerisinde bulabilir ve tuhafiyelerden satın aldığınız gibi internet üzerinden de sipariş verebileceğiniz bu materyaller ile keyifli bir hobi edinerek siz de sevimli oyuncaklar yapabilirsiniz!

Amigurumi malzemeleri nerede satılır diye merak ediyorsanız endişelenmeyin! Simisso’da en keyifli amigurumi bebek yapımı süreci geçirmeniz için gerekli olan tüm materyalleri en iyi fiyatlar ile en kaliteli şekilde bulabilirsiniz! İnternet alışverişi ile kolayca ulaşabileceğiniz tuhafiye ürünleri ve amigurumi malzemeleri güvenli alışveriş ve hızlı kargo imkanı ile Simisso’da!

Amigurumi Malzeme Fiyatları

Amigurumi malzemeleri içerisinde yün, elyaf, tığ gibi temel maddeler bulunduğu gibi düğme, boncuk, kurdele gibi yardımcı malzemeler de bulunmaktadır. Amigurumi malzemeleri ile ilgilenen ve kendi bütçesine uygun bir amigurumi seti arayanlar için birbirinden güzel amigurumi malzemeleri bulunmaktadır. Bunlardan kimi set halinde satılırken kimine ise tekli şekilde sahip olunabilir.

Amigurumi malzeme fiyatları ise birbirinden farklı olabilir. Bu durum amigurumi için hangi tarz bir oyuncak yapacağınıza göre değişmektedir. Her bir öme oyuncak yapımı için farklı malzeme gerekebilir ancak amigurumi ipi, tığlar ve elyaf stabil ürünlerdir. Bunların da kalitesine ve markasına göre fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Amigurumi malzeme fiyatları set halinde olması ya da tekli almanız halinde değişkenlik de göstermektedir. Simisso’da en uygun fiyatlı amigurumi malzemelerini en iyi kalite ile bulabilir ve siz de n keyifli hobilerden bir tanesini zevkle yapabilirsiniz! Hızlı kargo ve alışveriş güvencesi ile Simisso’yu tercih edin, en kaliteli amigurumi malzemeleri evinize kadar gelsin!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.