sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

HALAT İP ÇEŞİTLERİ

Doğal liflerden üretilen, çok eski zamanlardan beri insan hayatına birçok farklı alanda eşlik eden halat ipi, bitki selülozlarından elde edilir. Bu yüzden oldukça sağlam ve sert bir yapıya sahiptir. Doğal liflerden elde edildiği için muhafaza ederken biraz daha ihtiyatlı davranılmalıdır, küf ve çürümeye karşı hassastır. Düğümleme işlemlerinde oldukça tercih edilen halat iplik uygun fiyatı ve doğal görünümü sebebiyle popüler bir üründür. Bükümlü ip olarak da adlandırabileceğimiz halat ipi birçok farklı hammaddeden de üretilebilir. Doğal halat ipi dışında sentetik halat ipleri de mevcuttur. Tarihin ilk anlarına tanıklık eden doğal halat ipine muadil yirminci yüzyılda kimya sektörünün gelişmesiyle çeşitli iplikler üretilmiştir. Sentetik maddeden elde edilen halat ipleri istenilen uzunlukta üretilebilir, küften ve nemden etkilenmeyecek şekilde imal edilebilir. Sentetik halat iplerin doğal halat iplerine nazaran daha sağlam ve daha güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Sentetik halat ipi tercih etmenin bir artısı da muhafaza ederken biraz daha özensiz davranabilmeniz olabilir. Fakat bilmenizi isteriz ki tüm bunlara rağman doğal halat ipleri, sentetik halat iplerine göre daha güçlü düğümlenir, kayma problemi yaşanmaz, güneş ışığından ve sürtünmeden etkilenmez. Bükülerek elde edilen halat ipleri farklı sayılarda bükülerek farklı halat ipleri olabilir. Bohem ve rustik bir havaya sahip olan halat ipleri ile yapacağınız bir aksesuar ortamın havasını hemen değiştirebilir, sakin ve doğal bir görüntü kazandırabilir. Halat ipi ile neler yapılır? sorusunun cevabını birazdan kendi yaptığımız aksesuarlardan bahsederek anlatacağız. Dilediğiniz her türlü hobi işinizde kullanabileceğiniz halat ipi; aksesuar, dekor, perde, ambalaj, çanta, paspas ve aklınıza gelen her şey için uygundur. Oldukça keyifli projelere imza atabileceğiniz, renkli halat iplerini de tercih edebileceğiniz birçok halat ipini sitemizden uygun fiyatıyla satın alabilirsiniz. Sitemizde bulabileceğiniz halat ipleriyle birçok proje gerçekleştirebilirsiniz. Farklı kalınlıklara sahip %100 pamuk iplikten üretilen halat iplerini farklı milimetrelerde tercih edebilirsiniz. Pamuk Halat İp 10 milimetre Pamuk Halat İp 12 milimetre Pamuk Halat İp 20 milimetre Pamuk Halat İp 24 milimetre Pamuk Halat İp 28 milimetre Pamuk Halat İp 30 milimetre Pamuk Halat İp 40 milimetre Farklı kalınlıklardaki halat ipleriyle gerçekleştirebileceğiniz birbirinden keyifli ve kolay halat ipi projeleri ise şu şekilde:

Tavan Çiçek Saksılığı

10 mm'lik halat ipini kullandığımız bu projede 2 metre halat ipi kullandık. Yuvarlak bir ahşap, kumaş makası ve el matkabı da bize eşlik etti. Yuvarlak ahşabın orta noktasını buluyoruz ve matkap yardımı ile ahşabın kenarlarına eşit aralıklarla 3 adet delik açıyoruz. Açtığımız deliklerden halat ipimizi bütün olarak geçiriyoruz ve ahşabın altında halat ipine düğüm atıyoruz. Ahşabın üstünde kalan halat ipini tepede birleştirip üst kısıma da düğüm atıyoruz. Sonrasında tavana monte ediyor ve çok sevdiğimiz aşk merdiveni çiçeğimizi sallandırıyoruz.:)

Halat İpinden Amerikan Servis (Supla)

Supla yapımı için 12 mm'lik halat ipi tercih ediyoruz. İhtiyacımız olan tek şey silikon. 3 metre halat ipinden 4 adet supla elde ettik, kalan halat iplerinden ise bardak altlıkları yaptık. İkisi de aynı mantıkla yapılıyor, başlangıçta halat ipimizi kendine silikonluyor ardından yuvarlağı büyütüyoruz fakat büyütürken minik noktalar halinde aralarına silikon atıyoruz. Oldukça kolay ve pratik olan bu tekniği dilerseniz iğne ve iplikle de değiştirebilirsiniz.

Havlu Askılığı

Havlu askılığı banyoya oldukça rustik ve denizci bir hava verdi. Yapımı da hızlı ve kolaydı. Havlu askılığı için kalınlığı 20 mm'lik halat ipini tercih ettik. Duvara monte edilen çivi setlerinden temin ettik ve halat ipinin başına ve sonuna birer düğüm attık. Ardından havluluğumuzu asacağımız yeri işaretledik ve duvara monte çiviyi düğümümüzün altına gelecek şekilde monteledik. Biz bu projeyi ve verdiği havayı çok sevdik!

Halat İpinden Saklama Kutusu

Stüdyomuzdaki ürün dolabımız bazen o kadar karışıyor ki aradığımızı bulamıyoruz. Küçük kutulara ihtiyaç duyuyorduk fakat tahmin edersiniz ki öyle alelade kutular koyamazdık. Halat ipinden yapılan saklama kutuları aklımıza geldi ve hemen bu projeyi gerçekleştirmeye karar verdik. 24 mm kalınlığındaki halat ipini tercih ettik. Gelen kargo kutularını geri dönüşüme sakladığımız için bu kutuları kullanmaya karar verdik. Silikon yardımıyla kutuların altından başlayarak kapladık ve içlerine keten kumaş yerleştirdik. Oldukça hızlı biten bu proje, dolaptaki tüm dağınıklığımızı kaldırdı ve rustik bir görüntü kattı. Hem de geri dönüşümü biz sağlamış olduk:)

Evinize Yeni Bir Soluk: Halat İpinden Tablo

Tavan saksılığı için farklı birkaç boyutta tahtalar satın almıştık, orada kullanmadığımız ahşap tablaları değerlendirmeye karar verdik ve halat ipiyle ahşabın uyumu bize ilham verdi! Yazıcıdan çıkardığımız 'Stüdyo' kelimesini ahşabın üzerine bantladık ve ahşabın üzerine kopyasını aldık. Kopyasını aldıktan sonra silikon tabancamız devreye girdi ve harflerin şekillerini 28 mm kalınlığındaki halat ipine vererek ahşaba silikonladık. Stüdyomuza hakim olan rustik, doğal ve bohem havayı daha da perçinleyen bu tablo bize ilhamı hatırlatıyor.

Halat İpiyle Paspas Yapımı

Uzun zamandır gözümüze çarpan girişteki paspası hem atmak istemiyorduk hem de yenilemek istiyorduk. Halat ipi projesinden nasibini alan eski paspasımız yeni görüntüsüyle çok şık oldu. 30 mm kalınlığında kullandığımız halat ipi oldukça kolaylık sağladı. Eski paspasımız oldukça aşınmıştı bu yüzden arkasını çevirdik ve kalın halat ipini kolayca silikonladık. Bu kadar.:)

Halat İpiyle Sehpa Yapımı

Çevreden bulduğumuz eski bir araba lastiğinin içini pamuk elyafla doldurup altına mukavva silikonladık. Mukavvayı silikonladıktan sonra elyafla iyice doldurduk ve üstüne de mukavvayı silikonladık. Artık 40 mm'lik en kalın halat ipini silikonlayabiliriz. Alt ortadan silikonlamaya başladık ve her yeri kapatacak şekilde sardık. Sehpa ve puf olarak kullandığımız bu yeni eşyayı da çok sevdik!

Halat İp Fiyatları

Uygun fiyatlı halat iplerini sitemizden güvenli ödeme yöntemleriyle temin edebilir dilerseniz kapıda ödeme ile satın alabilirsiniz. Keyifli Alışverişler!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.