sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 265 ürün görüntüleniyor.

Kurdele Modelleri

Hem ev tekstili için hem de kadın ve çocuk giyim ürünleri için süsleme ürünleri arasından akla gelen ilk materyallerden biri de kurdele çeşitleridir. El işi malzemeleri arasında önemli bir yer tutan kurdele çeşitleri farklı model ve renk seçenekleri ile ilgilenen herkese hitap ediyor.

Kurdele aslında gerçekten çok yönlü bir ürün. Meme kanseri için pembe kurdele kullanıldığı gibi, yas için siyah kurdele tercih ediliyor, kırmızı kurdele ise lohusa kadınların başına onu korusun diye bağlanıyor ya da nişan yüzüklerinin arasındaki bağ oluyor, lösemi için turuncu kurdele temsil olurken koyu mavi kurdele kullanımı ise kolon kanserini temsil ediyor. Her bir kurdele renginin bir farkındalık için kullanılması bu nedenle muhtemel… Aslında kurdele hem halk arasında kimi sembolik anlamların fark edilmesi ve insanlara farkındalık kazandırmak için kullanılıyor hem de kişilerin kendi tarzına, zevkine, isteğine göre işleyebileceği nakış ve örgü işlerinde kullanılabiliyor.

Kurdele Nedir?

Kurdele, en kısa tabiriyle tuhafiye ürünleri arasında bulunan ve isteğe göre belirlenmiş şeritler halinde kesilen materyallerdendir. Farklı kumaş türlerinden üretilebilen kurdele çeşitleri hem örgü malzemeleri ile birlikte süslemelerde hem de ev tekstil ürünlerinin üzerinde kullanılmaktadır.

En ve boyu değişebilen kurdele çeşitleri isterseniz devamlı işlevsel kullanım için tercih edilebilir, isterseniz dekoratif amaçlarla süslemek istediğiniz ürünlerin üzerine iplik yardımıyla dikebilirsiniz. Kurdele çeşitlerini kullanarak birbirinden güzel ürünler üretebilir ya da var olan ürünleri bambaşka bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Nakış ve işlemeler için kullanılan tuhafiye ürünlerinden biri olan kurdeleler ile birbirinden güzel el işi ürünler işleyebilir ve kumaş üzerine uygulanarak şekil verilmesi bir hayli kolay olan kurdele çeşitleri ile hobinize yönelik süsleme tarzlarını uygulayabilirsiniz. Kurdele ile güzel bir ürün yaratmak için illaki kurdeleyi kumaşa işlemeniz gerekmiyor. Kurdele kullanarak yapacağınız çiçek tomurcukları ve açmış çiçek modelleri de sizin hem yeteneğinizi gösterecek hem de rengarenk kurdele çiçeklerinin şık duruşuyla dikkat çeken bir ürüne sahip olacaksınız.

Birbirinden Güzel Kurdele Çeşitleri

Kendi yeteneğini sergilemek ve el işi yaparak ortaya bir ürün çıkarmak isteyenler için birbirinden güzel kurdele renkleri ve farklı kumaş türlerinden kesilen şerit kurdeleler bulunmaktadır. Aradığınız her renkte bulabileceğiniz kurdele çeşitleri kullanım alanı ne olursa olsun iliştirildiği yere güzellik katar.

Özellikle kadınların kullanımına sunulan kurdele çeşitleri kimi zaman desenli kimi zaman da düz renk olabiliyor üstelik. Özellikle çeyizler ve yeni doğum yapmış kadınların başına bağlamak için tercih edilen kırmızı saten kurdele modelinin yanında daha birçok farklı renk ve desende kurdele bulmak mümkündür.

Saten kurdele çeşitleri hem kolayca dikilebilmesi hem de dokusu ile bir hayli dikkat çeken ve tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Yumuşak dokusu, kolayca şekil verilebilmesi ve istenilen her dokuya yakışabilmesi nedeniyle saten kurdele oldukça sık kullanılmaktadır.

Yalnızca saten kurdele değil, organizasyonlarda kullanılan materyallerin süslenmesi, ortam ve mekanların süslenmesi, kimi zaman kıyafetlerin süslenmesi, hediye çiçeklerin süslenmesi gibi kullanım alanı oldukça geniş olan tül kurdele çeşitleri de kullanıldığı alana güzellik katan tuhafiye ürünlerinden biridir. Tül yapısıyla incelik katan tül kurdele modellerinin birbirinden farklı renkleri bulunmakta, kimi tül kurdele çeşitleri farklı tarzlarda kesime sahip olmasıyla dikkat çekmektedir.

Şifon kurdele çeşitleri ise kurdele modelleri arasında en sık kullanılanlar arasındadır. Saten kurdele görünümüne benzer bir görünüme sahip olan şifon kurdele çeşitlerinin de kullanım alanı bir hayli fazladır. Ev dekorasyonundan kadın aksesuarlarına, çocuk kıyafetlerinden ev tekstil ürünlerine kadar geniş bir kullanım alanı vardır. Şifon Kurdele Çeşitleri Şifon kurdele çeşitleri özellikle parlak renkleri ve eşsiz dokusu ile dikkat çekmektedir. Şifon kurdele modelleri kadınlar için üretilen birçok giyim ürününde, takı ve aksesuar çeşitlerinde kullanılmaktadır.

Ancak şifon kurdele çeşitlerinin en çok tercih edildiği alanlardan biri de özellikle bir dönem oldukça popüler olan havlu işlemeleridir. Çeşitli havlu modellerinin kenarlarına çeşit çeşit kurdele ile birbirinden güzel nakışlar yapmak mümkündür. Kimi zaman fistolar ile birlikte kullanılan şifon kurdele çeşitleri kimi zaman güpürleri süsler, bazen de yalnızca havluların üzerinde tüm zerafetiyle dikkat çeker. El işlemelerini çok keyifli bir hale getiren şifon kurdeleler farklı renkleri ile her zevke hitap eder. Kullanım kolaylığı ve zengin renk seçeneği, şifon kurdeleleri işlemeler için vazgeçilmez hale getirir.

Lacivert, kırmızı, yeşil, pembe, sarı, yavruağzı, kavuniçi gibi birçok renk seçeneğine sahip kurdeleler aynı samanda desenli de olabilir. Kimi zaman puantiyeli kimi zaman daha farklı ve alışılmamış desenler ile karşımıza çıkar. Bu tarz farklı desenlere sahip kurdele çeşitleri yalnızca işlemeler için değil, kendini tanıtmak isteyen ve müşterilerine şık bir görünüm sunmak isteyen kimi işletmelerin ürünleri üzerinde de kullanılmaktadır.

Saten kurdele ya da şifon kurdele farketmeksizin kurdele modellerinin bir özelliği de isteğe göre simli kurdele çeşitlerinin bulunabilmesidir. Nişan, kına ve düğünler için bu tarz süslü kurdele çeşitleri yoğun olarak tercih edilmektedir. Aynı zamanda kurum ve şirket açılışları için geniş ve uzun kırmızı kurdele çeşitleri resmi açılış törenlerinde kullanılmak üzere tercih ediliyor.

Tül Kurdele Fiyatları

Kurdele çeşitlerinden bir diğeri de oldukça sevimli bir görüntüye sahip olan tül kurdele modelleridir. Tül kurdele çeşitleri işlemelerde kullanıldığı gibi saten ve şifon kurdele çeşitlerinin ya da farklı kumaş türleri kullanılarak elde edilmiş kurdele modellerinin kullanıldığı her alanda kullanılabilir. Ancak özellikle çiçek buketlerinin süslenmesinde karşımıza tül kurdele modelleri karşımıza çıkar. Bunun sebebi, şık ve uyumlu bir görüntü sunmasıdır.

Tül kurdele çeşitleri istenilen her boyut ve renkte bulunabilir. Her bütçeye uygun kurdele seçenekleri arasında tül kurdele çeşitleri de bulunmaktadır. Kurdele fiyatları bütçenizi zorlamayacak, seçtiğiniz kurdelenin boyut ve uzunluğuna göre kurdele fiyatları değişkenlik gösterecektir. Tül kurdele fiyatları da seçtiğiniz tül kurdelenin hangi materyalden yapıldığına, ne kadar uzun ya da geniş olduğuna yani kısaca metresine göre değişir. Ancak bilmek gerekir ki tıpkı kurdele fiyatları gibi tül kurdele fiyatları da bütçenizi zorlamayacaktır.

Kimi zaman işlenerek kullanılan, kimi zaman kendisinden sevimli küçük çiçekler yapılabilen ve işlendiği ürüne güzellik katan kurdele çeşitlerinin farklı kullanım biçimleri olduğu gibi farklı fiyatlandırmaları da vardır. İstediğiniz kurdele modelini Simisso kalitesiyle bulabilirsiniz! Hem kalite hem de uygun kurdele fiyatları peşindeyseniz sizin için en doğru yer Simisso… Simisso'da en iyi kurdele çeşitlerine hızlı karga ve güvenli alışveriş imkanıyla sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.