sadsad x
asdasd

Sıralama seçin
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

PARAŞÜT İPİ ÇEŞİTLERİ

İplik markaları,çeşitli ipler üretsede paraşüt ipi bazen hayat kurtarıcınız dahi olabilir! Doğada vakit geçirmeyi sevenlerin, kampçıların, dağda yürüyüş yapanların veya tırmanıcıların bileklik olarak kullandığı paraşüt ipi birçok fonksiyona sahiptir. Paraşüt ipiyle elde edilen bilekliklere 'hayatta kalma bilekliği' de deniliyor. Paraşüt ipi çok amaçlı ve güçlüdür aynı zamanda esnek yapısı sayesinde yaklaşık %30 esneme payı vardır. Doğada kullanım dışında da oldukça popülerleşen paraşüt ipinden elde edilen bileklikler paracord adıyla da biliniyor. Paraşüt ipiyle bıçak sapı dolanabilir, kemer örülebilir, çakmağa veya mataraya kılıf dahi örülebilir. Üretildiği malzeme naylon ve plastik karışımı olan paraşüt ipi, sağlam naylon ve sağlam plastikten elde edilir. Her türlü hobi işinizde kullanabileceğinizi de belirtmek isteriz. Paraşüt ipini tespih ipi veya kolye ipi olarak da kullanabilirsiniz. Takı tasarımla ilgilenen hobi meraklılarının her zaman elinin altında tuttuğu paraşüt ipi; ağır taşları kaldırabilir, paraşüt ipinin kesilmesi oldukça zordur.

Paraşüt İpinin Özellikleri

Yapısı gereği oldukça sağlam olan paraşüt ipinin doğa sporları yapan insanlar tarafından tercih edilmesinin sebebi, paraşüt ipinin nemden ve sudan etkilenmemesidir. Terlemeden veya sürtünmeyle oluşabilecek hasarlardan minimum etkilenir. Böylelikle paraşüt ipiyle elde edilen bir ürün uzun yıllar boyu kullanılabilir. Sitemizde bulabileceğiniz paraşüt ipi makara halinde satılmaktadır. Kalınlığı 0,8 milimetredir, dayanıklı bir ürün olduğunu yine belirtmek isteriz, kolayca kopmaz. Bir makaradaki paraşüt ipi 50 metre uzunluğundadır. Gramajına göre fiyatı uygun olan paraşüt ipini sitemizden toptan satın alabilirsiniz. Toptan paraşüt ipini güvenli ödeme yöntemleriyle temin edebilirsiniz.

Paraşüt İpi ile Neler Yapılır?

Az önce de bahsettiğimiz gibi paraşüt ipinin birçok farklı kullanım alanı vardır. Fosil taşlarla dizilecek olan bir tespih için paraşüt ipini de tercih edebilirsiniz. Tespih ipleri de oldukça sağlam iplerdir fakat yapısı gereği paraşüt ipi, tespih ipinden daha sağlamdır. Böylelikle tespihe dizilen, misal oltu taşı, ne kadar kullanılsa da ipte kopma ihtimali oldukça düşüktür. Takı tasarımda kullanılabilen paraşüt ipi ile yapabilecekleriniz tamamen hayal gücünüze bağlı! Dilerseniz boncuktan oluşan bir kolye, dilerseniz ağır taşlar kullanmak istediğiniz kolyede paraşüt ipini kullanabilirsiniz. Küpe yapımında da kullanabilirsiniz. Örgü bilekliklerin modası hiçbir zaman bitmiyor. Herhangi bir sahil kasabasına gittiğinizde hediyelik olarak rengarenk örgü bileklikleri görmüşsünüzdür, dilerseniz siz de paraşüt ipiyle örgü bileklikler elde edebilirsiniz. Bileklik demişken, paraşüt ipiyle elde ettiğiniz bilekliğe her an ihtiyaç duyabilirsiniz. Aksesuar haricinde eğer sağlamlığı sebebiyle paraşüt ipini tercih edecekseniz daha kalın örme yapabilirsiniz. Böylelikle bilekliğinizin sağlamlığını da arttırabilirsiniz. Esnek bir yapıya sahip olduğunu belirttiğimiz paraşüt ipi ile ördüğünüz bileklik eğer bileğinize sıkı geldiyse merak etmeyin kullandıkça 1 - 2 cm kadar genişleyecektir. İhtiyaç halinde kullanmak istediğiniz paraşüt ipinden ördüğünüz hayatta kalma bilekliğinizi açtığınızda ortalama 3 veya 5 metrelik bir ipiniz olacaktır. Yük kaldırma özelliği de olan paraşüt ipi yaklaşık olarak 20 kilograma kadar ağırlık kaldırabilir. Doğada barınak yapmak için, balık avlamak için, taşıma aparatı olarak, ateş yayı olarak kullanabilirsiniz. Paraşüt ipinin dışı naylon ve plastik karışımı bir kılıftır içinde ise naylon ipler bunulunur. Paraşüt ipinin içindeki ince ipleri dikiş ipi olarak da kullanabilirsiniz. Ayrıca yine paraşüt ipinin içindeki ince ipleri balık ağı veya ucuna iğne bağlayarak olta olarak da kullanabilirsiniz. İhtiyaç halinde içindeki ince ipleri birbirine bağlayarak daha uzun bir ip elde edebilirsiniz. Ayakkabı ipi olarak da kullanabilirsiniz. Geniş renk seçeneği ile ayakkabılarınıza renk katabilirsiniz! Fazla yer kaplamaması ve hafif olması sebebiyle doğa çantanızın içinde kesinlikle yer vermeniz gereken paraşüt iplerinde kullanılan kumaş boyası insan sağlığına zararlı değildir. Paraşüt ipi tarihte ilk defa adı üzerinde olduğu üzere paraşütlerde kullanılmıştır. Sonrasında Amerikan askerleri tarafından keşfedilen bu ip, askeri görevlerde askerlerin yanından ayırmadığı bir ürün olmuştur. Günümüzde aksesuar olarak da kullanılan paraşüt ipinden elde edilmiş bileklikler veya diğer ürünler görsel olarak çok şık olduğu gibi amacına uygun olarak kullanıldığında ve kesici alet, düdük, pusula, ateş başlatıcı gibi ekipmanlarla hazırlandığında hayat kurtarıcı bileklik olarak da kullanılabilir.

Paraşür İpi Fiyatları

Sitemizde uygun fiyatlı paraşüt iplerini bulabilir, toptan paraşüt ipi satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.