sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Fisto Modelleri

Fisto

Fisto kumaş, tuhafiye ürünleri arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Kimi zaman ev tekstil ürünlerinde tüm şıklığı ile görülürken çoğunluk olarak özellikle kadınların giyim ürünlerinde kullanıldığı görülür. Hem şık hem de oldukça sevimli desenleri olmasının yanında kumaş özellikleri itibariyle oldukça kullanışlı bir kumaş türüdür.

Fisto Nedir?

Saf pamuk ya da pamuk viskon içeriğe sahip fisto kumaşlar, günümüzde özellikle giyim sektöründe oldukça tercih edilen bir kumaş türü. Saf pamukla üretilmesi fisto kumaşları diğer kumaşlara nazaran daha çok tercih edilebilir kılmaktadır. Ancak, fisto kumaş özellikle yaz aylarında kullanılmakta ve terletmeyen özelliği ile tercih edilmektedir.

Fisto kumaş genellikle ya dantelli ya da işlemeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer kumaşlar ile kıyaslandığında daha ağır ve şık modellerinin olduğu görülmekte, dolayısıyla özellikle genç kadınların çeyiz hazırlıkları için tercih edilmektedir.

Üzerindeki işlemeler ve hem kullanılabilir hem giyilebilir bir kumaş olması sebebiyle geniş bir alanda kullanılmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki yapısının içerisinde pamuk barındırdığı için fisto kumaş esneyebilecek bir kumaş değildir.

Fisto ile Neler Yapılabilir?

Fisto kumaş ile yapılabilecek birbirinden farklı dikiş ve nakış fikri vardır. Fisto kumaşlar genel itibariyle kumaşların üzerine farklı süslemeler yapılmak için kullanılır. Fisto kumaş dantelli ve nakışlı yapısıyla kıyafetlere hoş bir hava katmak için işlenebilir. Kıyafetlerin büyük bölümünde fisto kumaş kullanılabilir ve kıyafetlere şık bir görünüm katar.

Fisto kumaş ile yapılabilecekler genellikle giyim sektörüne hitap etse de ev tekstili ve dekorasyonuna yönelik de ürünler ortaya çıkarılabilir. Kimi zaman kıyafetlerin üzerine arma gibi işlenerek fisto kumaşın şık dokusuyla ortaya farklı tasarımlar ortaya çıkar.

Fisto kumaş yazlık kıyafetleri süslemek için kullanılırken aynı zamanda güpürler ile birlikte hoş bir görüntü oluşturur. Güpürler kadar ağır olmaması fisto kumaşı ona nazaran daha tercih edilebilir kılar.

Fisto Çeşitleri Nelerdir?

Giyim, ev tekstili ve aksesuar sektörlerinde kullanılan fisto kumaş yalnızca tek bir modele sahip değildir. Fisto kumaş çeşitleri birbirinden farklı yapılarıyla dikkat çeker; tül fisto, geniş fisto, ara fisto gibi çeşitleri fisto kumaşların en çok tercih edilen türlerindendir. her biri farklı bir özelliği ile öne çıkan fisto kumaşların çeşitleri kullanım alanlarına göre farklı tercih edilebilir.

Tül Fisto

Tül fisto özellikle giyim ve ev tekstil ürünlerinin süslemelerinde kullanılmaktadır. Ev tekstil ürünlerinden perdeler için tercih edilen tül fisto kumaş parça parça da alınabilir. Kimi zaman bebek giyim ürünlerinde de karşılaştığımız tül fisto ile aynı zamanda el işi de yapılabilir.

Ara Fisto

Ara fisto, şeritler halinde ve farklı desen seçenekleri ile kumaşların üzerine iliştirilmek için kullanılır. Güpür görünümünde olan ara fistolar gelinliklerin süslemelerinde ve özellikle bluz ve gömlek gibi kadın giyim ürünlerinin süslemelerinde ara fistolardan yararlanılır. Delikli yapısıyla kimi zaman kurdeleler ile iç içe geçirilerek farklı bir görüntü elde edebilmek için kullanılır.

Geniş Fisto

Her biri farklı desen ve nakışa sahip olan geniş fistoların kullanım alanı diğer fisto türlerine oranla daha geniştir. Bluz kolları, perde araları, gelinlik süslemeleri, nevresim takımlarının süslemeleri gibi hem kadınlara hem de ev tekstiline hitap eden geniş bir kullanım alanı vardır.

Fisto Kumaş Özellikleri

Giyim, ev tekstili ve dekorasyonu, aksesuar sektöründe yaygın bir şekilde kullanılan fisto kumaş özellikleri, ilk defa bu kumaşı kullanmayı düşünenler tarafından merak edilmektedir. Fisto kumaş özellikleri en belirgin kumaş türlerinden biridir. dantel görünümü, işlemeleri ve nakışlarıyla dikkat çeker.

Fisto kumaşın en belirgin özelliği saf pamuktan veya pamuklu doğal ürünlerden yapılmasıdır. Fisto kumaş içeriğinde pamuklu viskon iplik kullanılmakta ya da kimi zaman bu ürünler saf pamuk vual olmaktadır. Fsito kumaşın fiziksel özellikleri onun dantel, tül ve desen gibi detayları içermesi dolayısıyla öne çıkarmaktadır. Ancak özellikle giyim sektörü için tercih edenlerin merak ettikleri arasında fistonun çekebilme ve terletme ihtimali de bulunmaktadır.

Fisto gibi kumaş türleri ve özellikle şık görünümü ile kıyafetlerinizin havasını değiştiren fisto, içerisinde pamuk barındırdığından terletme yapmamaktadır. Aynı zamanda rahatsızlık vermeyen bir yapıya sahip olması fisto kumaşı tercih edilebilir kılmaktadır. Nakışlı deliklerinden ötürü hava alan bir kumaş yapısına sahip olan fisto bu nedenle giyim sektöründe özellikle tercih edilmektedir.

Terletme yapmayan ve hava alan kumaşların başında gelen fisto kumaş, özellikle klasik bir giyim tarzı benimsemiş kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Dantel ve nakışları ile kıyafetlere ekleme yapılabilir ve kolaylıkla şık bir görünüm elde edilebilir.

Fisto Kumaşı Fiyatları

Giyim ve aksesuar kullanımında önemli bir yere sahip olan Fisto kumaş fiyatları da istenilen boyut ve genişliğe göre çeşitlilik göstermektedir. En kaliteli fisto kumaş türlerini Simisso’da en uygun fisto kumaş fiyatları ile bulabilirsiniz. Birbirinden farklı fisto kumaş; tül fisto, ara fiso, geniş fisto gibi modellerine Simisso’da en uygun fiyatlarla, hızlı kargo ve güvenli alışveriş imkanlarıyla sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.