sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Bebek Tırnak Makası Modelleri

Bebeklerinizi büyütürken onların her adımında yanında olmalısınız. Onu beslemek, giydirmek, temizliği ve bakımını yapmak sizin için o büyüyene kadar bir görev. Bu süreçte tüm bunların yanında önemli olan bakım süreçlerinden biri de bebeklerin tırnak bakımıdır. Bu nedenle bebek bakım çantalarının olmazsa olmazlarından biri de bebeklerinizin parmaklarına uygun bebek tırnak makaslarıdır. Bebeğinizin tırnaklarına bakım yaparken bu araçların doğru seçilmesi sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Doğru seçilmemiş bebek tırnak makası modelleri bebeklerinizin tırnak yapısına da zarar verebilir. Bebek tırnak makası modelleri bu nedenle önemli ve iyi seçilmesi gereken ürünlerdir. Aksi halde bebeklerinizin parmaklarına zarar vermemek için zorlanabilirsiniz ve tırnak kesim sürecinde bebekleriniz huysuzlanabilir.

Bebeklerinizin anne karnında tırnaklarının ne kadar uzadığını gördüğünüzde şaşırabilirsiniz. Yenidoğanların ilk tırnakları tahmin ettiğinizden daha fazla bir uzunluğa sahip olur. Henüz bilincini kazanmamış yenidoğanların bu tırnaklarla yüzünü ya da cildini çizmesi muhtemeldir. Bu nedenle bebeklerinizin tırnaklarını ona zarar vermeden kesmelisiniz. Böylece hem el hijyenini sağlayacak hem de kendisine bilinçsizce zarar vermesini engelleyeceksiniz. Bebek tırnak makası çeşitleri bu noktada işinizi görecektir.

Bebek Tırnak Makası Çeşitleri

Anne ve babalar ilk zamanlarında bebeklerinin tırnaklarını kesmekten çekinebilir ve korkabilirler. Onlara zarar verme düsüncesi, ebeveynleri tırnaklara yaklasmaktan bile alıkoyabilir. Ancak bu düşünce ve korkular yersizdir çünkü yetişkinler icin nasıl çeşit çesit tırnak makasi modelleri üretiliyorsa, bebekler için de aynı sekilde tırnak makaslari üretilmektedir. Bebeklerin ihtiyaçlarına göre üretilen bebek tırnak makası çeşitleri ile bebeğiniz büyürken her döneminde tırnak bakımını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ancak bebek tırnak makası kullanacak ebeveynleri ilk aşama ve daha sonrası için bir sağlık problemi yaşamamaları adına uyaralım. Bebek tırnak makası ilk kullanımdan sonra ve her kullanımın ardından alkollü bir bez ile silinebilir. Alkol ile yıkanan bebek tırnak makası çeşitleri bebeklerinizin tırnak bakım sürecinin hijyenik olmasını sağlar.

Bebek tırnak makası önerileri bu noktada bebekler için oldukça önemlidir. Henüz hangi tırnak makasını edinmesi gerektiğini bilmeyen ebeveynler bebek tırnak makası önerileri aramakta ve hangi bebek tırnak makasi modelini kullanmalılardır merak ederler.

Bebek tırnak makasları iki şekilde olabilir;

• Makas Şeklinde Bebek Tırnak Makasları

• Küçük ve Ucu Yuvarlatılmış Tırnak Makasları

Bebek tırnak makası çeşitlerini ve bebek tırnak makası nasıl olmalı merak edenler için; bebek tırnak makasları klasik makas şeklinde üretilebilir. Bu sayede fazla derin kesmenin önüne geçilmiş olur. Ancak makas tarzındaki tırnak makaslaraını istemiyorsanız; normak boy bebek tırnak makaslarından çok daha küçük ve uçları yuvarlatılmış bebek tırnak makası modellerini bebek bakım çantasında bulundurabilirsiniz.

Tırnak makası çeşitlerini merak eden ve kendilerine uygun bebek tırnak makası modelinin ne olduğunu bilmek isteyen ebeveynler, bebeklerinin yaş grubuna göre bebek tırnak bakım seti ya da bebek tırnak makası ceşitleri arasından seçim yapabilirler.

Bebek Tırnak Makası Nasıl Olmalı?

Bebek tırnak makası seçerken bebeklerinizin sağlığı ve sizin kullanımınızın da kolaylığı açısından dikkat etmeniz gereken bazı kriterler bulunuyor. Seçtiğiniz bebek tırnak makası herhangi bir zararlı madde içermemelidir; paslanmaz ve çelik olmalıdır. Bebek tırnak makası seçiminiz, bebeklerinizin yaş aralığına uygun olmalı.

Bebek Tırnak Bakımı ve Önemi

Bebekleriniz özellikle ilk doğduğunda minicik parmaklarında uzun tırnakları görebilirsiniz. Bebekleriniz kendilerine zarar vermesin diye tam da bu dönemler için üretilmiş bebek giyiminin en önemli ürünleri bebek eldivenleridir. Bebek tırnak makası kullanılmaya başlanmadan önce bebeğinizin cildini bu eldivenlerle koruyabilirsiniz.

Ancak bebek tırnak bakımının önemi yalnızca bebeğinizin zarar görmemesi ile bitmiyor. Bebeklerinizin tırnakları her zaman temiz ve hijyenik olmalı ki bebekleriniz bakterilerden korunsun. Ellerini sürekli ağızlarına götüren bebeklerin tırnakları kısa ve temiz olmalı. Bebeklerinizin tırnak bakımını düzenli bir şekilde yapmak, uzun yıllar tirnak bakımını üstleneceğiniz çocuğunuza istemeden de olsa zarar vermemek için size el alışkanlığı kazandırırken onun da tırnaklarının her zaman temiz kalmasını sağlayacaktır.

Bebeğinizin sağlığı için küçük bir detay olarak görünse de oldukca önemli bir aşama olan bebek tirnak bakımı onlar uyurken yapilabilir. Böylece ellerini hareket ettirmelerini önlersiniz ve daha kolayca tırnaklarını kesebilirsiniz. Bebekleriniz uyurken tırnaklarını kesmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir kriterden bahsedelim. Kuru tırnaklar her zaman hafifçe ıslatılmış tırnaklara göre daha zor kesilir. Bu nedenle bebekleriniz uyurken tırnaklarını kolayca kesmek istiyorsanız, ıslak bir havlu yardımıyla onların minik parmak uçlarını ıslatabilirsiniz. Bebek tırnak makası çeşitlerini rahat kullanmak için bir diğer seçenek de bebeğinize duş aldırdıktan sonra yumuşayan parmaklarını nazikçe tutarak tırnak bakımını gerçekleştirmektir.

Bebeklerin tırnaklarını kesmek, henüz yeni anne-baba olmuş ebeveynleri için kulağa korkutucu gelebilir. Bunun sebebi, istemeden de olsa bebeklerine zarar verebileceklerini düşünmeleridir. Ancak bu iş sandığınız kadar zor değil. Minik tırnakları daha güvenli ve daha kolay bir şekilde kesmenin en iyi yolu, ya uyuduğunda ya da banyodan sonra kesmektir.

Bebeklerinizin tırnak uzunluğunu her zaman kontrol etmeli, eğer olması gerekenden daha uzun bir tırnağa sahipse kesmelisiniz. Düzenli olacak aralıklar, haftada bir ya da iki güne denk gelmektedir. Bebekleriniz büyüdükçe ellerini daha aktif kullanacaklarından, tırnaklarını olması gerekenden derin kesmemelisiniz. Aksi taktirde enfeksiyon kapabilirler. Bebeklerinizin el ve ayak parmaklarını farklı açılarla kesmeniz, tırnak batmalarını engelleyecek en ideal yollardandır. Bebek tirnak bakımı için önemli bir kriter bebeklerinizin ellerini oval ayaklarını ise düz bir açıyla kesmektir.

Bebek Tırnak Makası Fiyatları Ne Kadar?

Bebek tırnak makası fiyatları nasıl bir tırnak makası seçtiğinize göre değişmektedir. Eğer kalteli ve bebeğinize zarar vermeyecek tırnak makaslarından almak istiyorsanız; Simisso’da en iyi fiyatlarla en kaliteli tırnak makası çeşitlerini bulabilirsiniz

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.