sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 19 ürün görüntüleniyor.

Kadife İp Modelleri

Tuhafiye ürünlerinin büyük çoğunluğunu çeşit çeşit ipler oluşturuyor. Aslında boncuklar, düğmeler, tığ ve iğneler kadar örgü malzemeleri arasında ipler de kendi arasında oldukça detaylı bir kategorizasyona sahip.

Kalın, ince, terleten, terletmeyen, atkı - berelik, punch ve amigurumi yapmak için, yastıklar için, dikiş - nakış için birçok farklı özelliğe sahip ip çeşitleri arasında bir de çok sevilen kadife ipi bulunuyor. Diğer tüm ip çeşitlerinden daha yoğun bir dokuya sahip olan kışlık iplerden kadife, özellikle kış mevsiminde sıcak kalmak isteyenlerin ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak bir ip çeşidi.

Kadife ipi Nedir?

Pamuk liflerinden yapılan bir ip türü olarak kadife eski zamanlardan beri oldukça sık kullanılmaktadır. Ancak günümüzde maliyet düşürmek amacıyla kadife ipleri polyester içerikli de yapılmaktadır. Kadife ipleri yoğun dokusu ve kalın yapısıyla diğer dikiş ipi çeşitlerinden ayrılmaktadır. Özellikle kadife ipleri için güzel bir ürün çıkarmak doğru şiş ve tığ seçimine çok bağlı. Doğru numarada bir örgü şişi, kadife ipinizin gerilmeden ya da fazla bol kalmadan örülmesini sağlayacak.

Dikiş ipleri arasında yumuşaklığı ve pamuksu dokusuyla dikkat çeken kadife ipler her dönem sevilerek kullanılmıştır. 19. yüzyıla kadar dayanan uzun geçmişi olsa da popüler olması, üretiminin daha kolay olduğu yıllardan sonra gerçekleşmiştir. 20. yüzyılın gelmesiyle döşeme kumaşı olara kullanılan kadife ipi, ardından giyim sektöründe de kullanılmaya başlanmıştır.

Kadife ipi Nerelerde Kullanılır?

Kadife ipi kullanım alanı olarak geniş bir alana sahiptir. Döşemelerden aksesuarlara, giyim sektöründen el yapımı ürünlere kadar kumaşın hakim olduğu her alanda kadife ipi kendi yerini bulmuştur.

Kadife ipi günümüzde en çok döşeme ve giyim sektöründe karşımıza çıkmaktadır. Döşeme alanında en çok koltuk, perde gibi ürünlerin dokusunda, giyim sektöründe yelekler, hırka, battaniyeler, çantalar, atkı ve bereler, bebek ve yetişkin patiklerinde kullanılmaktadır. Renk çeşitliliğinin çok olması, bu alanlarda kullanılma oranını daha da arttırmıştır.

Aynı zamanda amigurumi sanatında belirli aksesuarların yapımında kullanılır, birçok çeşidi bulunan kadife ipi çeşitlerinin yumuşak olması özellikle bebek ürünlerinde tercih edilmesini sağlar.

Kadife İpi ile Neler Yapılabilir?

Kadife ipi ile yapılabilecek birçok farklı nitelikte ürün bulunuyor. Bunların başında tabii kışlık ürünler ve kumaş dokulu ürünlerin döşemeleri geliyor. Kadife ipleri ile yapılabilecek ürünlerin en fazla çeşidi giyim ve aksesuar sektöründe bulunsa da ev dekorasyonu için kadife ipi ile süslenmiş birçok eşya da tercih ediliyor.

Kadife ip Hangi Şiş ile Örülür?

Kadife ipi diğer dikiş iplerinden farklı ve daha kalın yapıda olduğu için ince tığlar ya da şişler ile örülemez. Kadife ipinin tığ ve şişe tutunabilmesi ve kolayca örülebilmesi için doğru numarayı bulmak gerekir. Ancak tabii ki yapacağınız ürünün nasıl bir örgü stili gerektirdiği de bu seçiminizi etkileyecektir.

Bebek battaniyeleri, atkı ve bereler, bebek ve yetişkin patikleri yapmak istiyorsanız öncelikle modele karar vermeli ardından doğru şiş seçimini yapmalısınız. Fazla ince ya da kalın şiş ve tığ kullanmamalısınız. Örmenin kolaylığını yaşamak istiyorsanız ilmeklerinizi rahat atabileceğiniz bir şiş seçimi yapabilirsiniz.

Çeşit Çeşit Kadife ipi Renkleri

Birbirinden güzel ürünlerin çıkabileceği en dikkat çekici örgü iplerinden biri olan kadife aynı zamanda tüm renkleriyle çeşit çeşit ve desen desen ürünlerin çıkmasını sağlıyor. İsterseniz tek bir renkle tamamlayabileceğiniz ürünleri birçok renk seçeneğini değerlendirerek farklı stillerde yapabilirsiniz.

Örgü modellerine göre desenler verebileceğiniz hırka ve yelekler, atkı ve bereler, herkesten ayrı bir stil ile giyinmenize yardımcı olurken bebeklerinizin de yeteneğinizi gösteren ve kimsede olmayan canlı renklerde bir patiğe sahip olmasını sağlıyor.

Rengarenk kırlentler yapabileceğiniz kadife ipi ile evinizin de dekorasyonunda farklılık yaratabilirsiniz. Temel renklerden ara renklere tüm renk tonlarında seçenekler bulabileceğiniz kadife ipleri ile örgü serüvenini siz de başlatabilirsiniz.

Kadife İpi Fiyatları

Dokusuyla dokunanın bir daha dokunmak istediği kadife ipleri örgü malzemelerinin en sevilenlerinden biri. Şişler yardımıyla atkılar, bereler ve daha birçok ev aksesuarının yapılabileceği kadife ipi fiyatları markaya ve gramaja göre değişkenlik gösteriyor.

Simisso’da rengarenk kadife ipleri en uygun fiyatlarla dikiş - nakış işlerini sevenlere sunuluyor. En güzel materyalleri en kaliteli kadife iplerine uygun fiyatlarla erişerek imza atabilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.