sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 24 ürün görüntüleniyor.

MUMLU İP ÇEŞİTLERİ

İpin daha kaygan olmasını sağlan mum, denizciliğin başladığı günden itibaren denizciler tarafından birçok düğümleme tekniği ile kullanılıyor. Yüzyıllardır mumlanarak kullanılan mumlu iplik hayat kurtarıcı olduğu kadar son zamanlarda hobi işlerinde de kullanılıyor. Mumlanan ipler mumsuz iplere göre çok daha sağlam ipler oluyor. Yumuşaklığı ve sıcak renkleri ile mumlu ipler tekstil alanında da kullanılıyor. Mumlu ip; deri, ince deri, döşeme veya kumaş dikişlerinde de sıklıkla tercih ediliyor. El sanatlarında ve dikişte kullanılan mumlu ip; polyester ve naylon ipliklerden üretiliyor ardından mumla kaplanıyor sonrasında da makaralara sarılıyor. Parlak görüntüye sahip olan mumlu ipler renk olarak biraz daha koyu görünür. El dikişi, deri dikişi, boncuk ve takı işinde kullanılan mumlu ip birçok farklı alanda kullanılabilir fakat gıda alanında kullanmamak gerekir. Balmumuyla mumlanan ip su geçirmez özelliğe sahip olur. Su geçirmeyen özelliği sayesinde küflenme de yapmayan oldukça sağlam bir ip olan mumlu ip, hayatın birçok noktasında size eşlik edebilir. Deri dikişlerinde özellikle kullanılmasının sebebi, ipin üzerindeki balmumu, deri gibi ağır bir kumaşın içine ipteki yağ sayesinde kolayca geçebilir ve deri dikişini yumuşatarak kolay ve sağlam bir dikiş sağlar. Dikiş makinelerinde pek önerilmeyen mumlu ip, makinede birikme yapabilir veya dikiş esnasında ip üzerindeki mum kumaşa eriyebilir. Yerinde saymayan takı tasarım ise mumlu ipin her halini kullanmakta. 0.5 mm mumlu ip, 0.6 mm mumlu ip, 0.8 mm mumlu ip ve 1 mm mumlu ip takı tasarımında ve süslemelerde en çok aranan ve talep edilen mumlu ipler. Uygun fiyatlı mumlu ipler yaratmak istediğiniz, hayal gücünüzdeki el işi için harika bir seçim olacaktır. Bileklik yapımında sıklıkla karşılaştığımız mumlu ip kollara bohem bir hava katarken, mumlu iple yaptığınız bir kolye ise hayranlık uyandıracak. Sitemizde bulabileceğiniz mumlu ip piyasadaki en uygun fiyatlı mumlu iptir. 100 metre uzunluğundaki mumlu ip ile çanta, cüzdan, bileklik, kolye veya tespih gibi birçok aksesuar yapımında kullanabilirsiniz. Güvenli ödeme sistemleriyle veya kapıda ödeme ile sipariş verebilirsiniz tabii geniş renk seçeneklerinden seçebilirseniz!:)

Mumlu ip ile ne yapılır?

Mumlu İp ile Çanta (Clutch) Yapımı İhtiyacımız olan şeyler: makas, 5 no tığ ve 6 no tığ, dilediğiniz renklerdeki mumlu ip. Çantamızı örmeye zincir çekerek başlıyoruz. Taban için 5 numaralı tığ ile başlıyoruz. 25 adet zincir çekiyoruz. 25 zincirin sonuna geldiğimizde biten zincirin dibine batıyoruz ve zincir çekmeye devam ediyoruz. Sıra sonuna kadar sık iğne tekniğini kullanıyoruz. Son zincire geldiğimizde 3 tane batıyoruz ve karşılarına gelecek şekilde az önce ördüğümüz zincire devam ediyoruz. Başlangıç noktasına geldiğimizde bir tane batıyoruz. Bir ilmek alıp ilmeği kaydırıyoruz ardından bir zincir çekip önündeki boşluğa çift batıyoruz. Sonrasında tekrar geri dönüyoruz ve her boşluğa tek batıyoruz. Bir önceki sırada 3 tane battığımız yere şimdi 2 tane batarak arttırıyoruz. Ardından boşluklara batarak tek zincir atıyoruz. Arttırma noktası artık kendini belli ediyor. Buraya geldiğimizde (az önce 2 batmıştık) mumlu ipimizle 2 tane daha batıyoruz. Bir çift bir tek tekniği ile toplamda 5 sıralık bir taban elde etmiş oluyoruz. Bu tekniğe göre taban 27 cm x 8 cm boyutunda. Taban kısmı bitti artık gövdeyi örebiliriz, bunun için 6 numaralı tığa geçiyoruz. Dibine batarak ilerliyoruz ve arttırma yapmadan tek sıra örüyoruz. Sıra bittiğinde arttırma yapabiliriz. Çiftlerin üzerine geldiğimizde arttırma yapıyoruz ve ardından tek örmeye devam ediyoruz. Artık içe doğru kıvrılmaya başlayan çantamıza arttırma yaparak sap kısmına kadar örüyoruz. Bu şekilde gövdeyi de bitiriyoruz ve yaklaşık 40 cm x 23 cm boyutuna ulaşıyoruz. Biz mumlu ip ile clutch yapımında iki renk kullandık siz dilerseniz tek renk dilerseniz birçok renk kullanabilirsiniz. Gövdeyi de ördükten sonra yaklaşık 45 cm x 36 cm boyutuna geliyoruz. Sapların yerini belli eden ilmek belirleyici veya çengelli iğne kullanabilirsiniz. Biz sapların yerini belli etmek için çengelli iğnelerden yardım aldık. Sap kısmına geldiğimizde 15 tane zincir çekiyor ve karşıdaki çengelli iğnenin olduğu yere birleştiriyoruz. Karşı taraf için de aynı işlemi yapıyoruz ve artık sona geldiğimizde ipi birazcık kalacak şekilde kesiyoruz ve ipi çantanın iç kısmına tığ yardımı ile hapsederek gizliyoruz. Elinize sağlık!

Mumlu İple Arkadaş Bilekliği Yapımı

Son zamanlarda çok moda olan arkadaş bilekliği veya dost bilekliğini bir arkadaşınıza hediye etmek için kendiniz yapmanız kadar değerli ve hoş bir davranış, bilekliği satın almaktan çok daha iyi bir seçenek olabilir. Mumlu ipten arkadaş bilekliği yapımı için ihtiyacımız olan malzemeler: birçok farklı renkte mumlu ip, makas, bant ve çakmak. 6 farklı renkteki yaklaşık 1 metre uzunluğundaki mumlu iplerimizi sıraya diziyoruz ve masaya sabitlemek için bantlıyoruz. Sabitlediğimiz mumlu ipleri dizdikten sonra en soldaki ipi, sağdaki ipe düğümlüyoruz. Bu teknikle düğümlerimizi ikişer defa atmamız gerekiyor. En soldaki ipimizi hiç bırakmıyor, tüm renklere en soldaki ipimizi düğümlüyoruz. Bütün renkler bitene kadar solumuzdaki ipimizle örüyoruz. Sıra bittiğinde soldaki ipimizin rengi de başka bir renge geçiyor. Bu durum ise arkadaş bilekliğini rengarenk yapıyor! Yine aynı şekilde soldaki ipimizi diğer tüm iplere düğümlüyoruz ve sıra bitiminde solumuzdaki renk değişiyor ve böylece bitirene kadar devam ediyoruz. Bittiği sırayı çakmakla yakıyoruz ve daha da sağlamlaştırıyoruz. İkişer ikişer düğümlediğimiz mumlu ipli arkadaş bilekliğimiz asla kopmuyor, sudan etkilenmiyor ve tamamen size özel! Farklı düğümleme teknikleri ile daha farklı desenler de elde edebilirsiniz. Dilerseniz tek renk mumlu ip veya iki renkli mumlu ip tercih ederek sade bir bileklik tasarımı da yapabilirsiniz. Tamamen size ve hayal gücünüze kalmış. Bileğinizden çıkarmak istemeyeceğiniz mumlu ipli arkadaş bilekliklerini örebilmek için ihtiyacınız olan her şeyi sitemizde bulabilirsini.

Mumlu İp Fiyatları

Ekonomik fiyatlı mumlu ip çeşitlerini sitemizden temin edebilirsiniz. Keyifli Alışverişler!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.