sadsad x
asdasd

erkekdon.jpg (40 KB)kizalistirma.jpg (35 KB)

Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Bebek Alıştırma Külodu Modelleri

Ebeveynlerin, çocuklarını yetiştirirken en çok zorlandığı konulardan bir tanesi de tuvalet eğitimi süreci. Çocukların hem bezden ayrılması hem de tuvalet kullanımına alışması birçok ebeveyne zor anlar yaşatırken çocuklar da alışkanlıklarını terk ettiğinden onları rahatsız ediyor.

Ancak tuvalet eğitimini nispeten daha kolay hale getiren ve bebeklere alışkın oldukları bez güvenini veren bebek aksesuar ürünlerinden alıştırma külodu ile tuvalet eğitimi daha kolay hale gelmektedir.

Alıştırma Külodu Nedir?

Bebekler için alıştırma külodu, onların ne zaman tuvalete gitmeleri gerektiğini içselleştirmelerini sağlayan bir bebek iç giyim ürünüdür. Alıştırma külodu ile birlikte ebeveynlerin tuvalet takibi çok daha kontrollü olmaktadır.

Alıştırma külodu, çocukların çişlerini yaptıklarında onlara ıslaklık hissini geçirerek doğru zamanda tuvalete gitme alışkanlığını kazandıran materyallerdir. Yıkanabilir özellikte olmasıyla ailelerin işini maddi yönden de kolaylaştırmaktadır.

Alıştırma Külodu Neden Kullanılır?

Alıştırma külodunun kullanım amacı, çocuklara tuvalet bilinci kazandırmaktır. Alıştırma külodu, bebek bezine benzer yapısıyla çocukların kullanımı için uygundur ve severek kullanmasını sağlar.

Tuvalet eğitimi için birçok yöntem tercih edilebilir fakat hem kullanım kolaylığı hem de bebeklere rahatlık sağlayan yöntem alıştırma külodudur. Özellikle yıkanabilir alıştırma külodu kullanmaları çocukların artık “büyüdüklerini” ve ebeveynleri ya da çevredeki büyük çocuklar gibi külot giydiklerini idrak etmelerini sağlar.

Tuvalet eğitimi sırasında en büyük sorunlardan biri de çişini kaçıran çocukların kimi zaman çevreyi de kirletmeleri ve ebeveynlerine iş çıkarmalarıdır. Tuvaletinin farkında olmayan bebeklerin çevreyi kirletmemesi ve tabii ebeveynlerin “acaba altını ıslatır mı?” tedirginliği yaşamamaları için bebek alıştırma külodu kullanılabilir.

Alıştırma Külodu Ne Zaman Kullanılmaya Başlanır?

Tuvalet alıştırma külodu, her yaşın kullanabileceği bir ürün değildir. Yaşlara ve gelişim dönemlerinin ihtiyaçlarına göre üretilen bebek giyim çeşitleri arasında belirli dönemlerde kullanılan ardından kullanımının bırakılması çocuk için çok daha iyi olacak ürünler bulunmaktadır. Yıkanabilir alıştırma külodu da bunlardan biridir. Çocuğun tuvalet eğitimine başlarken kullanması önerilir ancak tuvalet alışkanlığı gelişince, bebek alıştırma külodunun kullanımı yavaş yavaş azaltılmalı ve bitirilmelidir.

18 - 24 aylar geldiğinde tuvalet eğitimi için çocuklar hazır olur. Ailelerin bu aylardan sonra çocuklarına doğru tuvalet eğitimini vermesi oldukça önemlidir ve bunun için birkaç farklı teknik bulunmaktadır. Bazı aileler çocuklarına sağlıklı tuvalet alışkanlığı kazandırmak için eğitici içerikleri ve bebek tuvaleti gibi ürünleri tercih ederken bazi ebeveynlerin tercihi tuvalet alıştırma külodu olmaktadır.

Tuvalet eğitiminde Alıştırma Külodu Kullanılmalı Mı?

Tuvalet eğitiminde alıştırma külodu kullanılabilir. Çocuklar için herhangi bir zararı olmayan yıkanabilir alıştırma külodu birçok ailenin tercihi olsa da bazı yönleriyle akıllarda soru işareti uyandırmaktadır.

Bunlardan ilki bebek alıştırma külotlarının ıslak kalması çocuklarda herhangi bir pişiğe neden olup olmamasıdır. Çocuklarınız, alıştırma külotlarının ıslaklığını hissettiğinde tuvalete gitmesi gerektiğini idrak edeceğinden tuvalet takibi sizin için de çocuklarınız için de çok kolay olacaktır, pişiğe ihtimal olmadan değiştirilebilir.

Tuvalet alıştırma külotlarının mantığında bir beze değil de bir iç çamaşırına benzemesiyle onların büyüdüğünü algılayabilmesi vardır. Aynı zamanda bez gibi bir yapıya sahip, ıslaklığı dışarı geçirmeden yalnızca çocuklara yansıtması, onlari rahatsız ederek tuvalete gitmeleri gerektiğini hatırlatır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.